اعلام آمادگی انتشارات مدرسه برای تحویل کتاب ها از دانش آموزان در انتهای سال

مدیرعامل موسسه انتشارات مدرسه: ما آمادگی داریم که بتوانیم کتابهای درسی دانش آموزان را در پایان سال از آنها دریافت کنیم و این کتابها را دوباره در چرخه تولید کاغذ بگذاریم و به دانش آموزان بسته های تشویقی دهیم و البته برای اجرایی کردن این کار لازم است سازمان هایی مانند محیط زیست و شهرداری ها با انتشارات مدرسه کمک کنند.

به گزارش عیارآنلاین، سیداحمد حسینی اظهار داشت: انتشارات مدرسه نیز مانند سایر ناشرین باید کتابهای خودش را قبل از انتشار به تصویب وزارت آموزش و پرورش برساند و هیچ استثنایی برای انتشارات مدرسه در این زمینه وجود ندارد و حتی بعضی اوقات کتابهای ما نیز اجازه چاپ و نشر دریافت نمی کند.

وی ادامه داد: در اروپا که توسعه یافته است هنوز هم برای اینکه بتوانند فرهنگ مطالعه را در جامعه خودشان بالاببرند از مجلات کاغذی استفاده می کنند و این کمک می کند تا خطشان حفظ شود. ما باید در ایران هم این چنین چیزی داشته باشیم و به اعتقاد ما کارهایی مانند خرید اینترنتی و جایگزین شدن کارتهای اعتباری به جای پول نقد کار خوبی است اما در زمینه کتاب ما باید به صورت مستقیم با کتاب سرو کار داشته باشیم و حتی در کشورهای بزرگ دنیا هنوز هم نمایشگاه های بین المللی کتاب برگزار می شود.

مدیرعامل موسسه انتشارات مدرسه افزود: فضای ارتباط نزدیک برای برقراری ارتباطهای عاطفی بسیار موثر است. به طور مثال در برخی از کشورها موزه های تاریخی ایجاد شده که خیلی در زمینه مطالعات اجتماعی ، کاوشکری و حتی موضوعات اجتماعی و نهادهای اجتماعی کودکان را با مشاهده عینی کودکان را آشنا می کند.

حسینی خاطرنشان کرد: انتشارات مدرسه در سال ۹۴ بیش از ۱۶۰ عنوان کتاب چاپ اول داشته است و همچنین برای سال تحصیلی آینده نیز برای پایه دهم که تغییراتی در کتاب درسی است کتاب های کمک آموزشی در حال تهیه است.

وی ادامه داد: علاوه بر محصولات انتشارات ما به دنبال این هستیم تا دفتر و لوازم التحریری را تولید کنیم که بتوانیم الگوهای استانی را به دانش آموزان معرفی کنیم و سعی شده که برای تهیه این دفترچه ها از کاغذ ایرانی استفاده کنیم و بیشتر هم به دلیل اقتصاد مقاومتی است و کارمان هم بر اساس همین اقتصاد مقاومتی است.

مدیرعامل موسسه انتشارات تصریح کرد: ممکن است برخی از لوازم التحریری که در بازار عرصه می شود قیمت ارزان تری داشته باشد اما کیفیت مناسبی ندارند و حتی مشکلات بهداشتی دارند. اما ما سعی می کنیم از کاغذهایی استفاده کنیم که از نظر بهداشتی سالم باشند و علاوه بر این هم سعی می کنیم کف قیمت و هزینه را در نظر بگیریم البته ممکن است بعضی از محصولاتی که با عنوان الگوی سبک ایرانی اسلامی تولید می شود به دلیل مرغوبیتی که دارند از محصولات خارجی گرانتر باشند.

وی افزود: ما آمادگی داریم که بتوانیم کتابهای درسی دانش آموزان را در پایان سال از آنها دریافت کنیم و این کتابها را دوباره در چرخه تولید کاغذ بگذاریم و به دانش آموزان بسته های تشویقی دهیم و البته برای اجرایی کردن این کار لازم است سازمان هایی مانند محیط زیست و شهرداری ها با انتشارات مدرسه کمک کنند.

منبع: پانا

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: