۱۵ فرو ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۴

قیمت هر کیلو مرغ ۵۱۰۰ تومان شد

رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران قیمت روز جاری(دوشنبه) هر کیلو گوشت مرغ را در میدان بهمن ۵۱ هزار تا ۵۴ هزار ریال(۵۱۰۰ تا ۵۴۰۰ تومان) اعلام کرد و گفت: همچنین هر کیلوگرم مرغ زنده با قیمت حدود ۳۴ هزار تا ۳۶ هزار ریال(۳۴۰۰ تا ۳۶۰۰ تومان) به فروش رسید.

به گزارش عیارآنلاین، محمد یوسفی افزود: در ایام نوروز با وجود بالا بودن میزان تقاضا، اما به دلیل افزایش قابل توجه حجم تولید قیمت مرغ در ایام پرمصرف سال نیز متعادل نشد.
وی اضافه کرد: سه ماه قبل از عید امسال به دلیل ورود ذخایر شرکت پشتیبانی امور دام به مرغداران اعلام کردیم از افزایش تولید خودداری کنند تا افزایش عرضه موجب کاهش قیمت ها نشود، اما این موضوع عملیاتی نشد و مرغداران همچون سال های گذشته حجم زیادی مرغ تولید کردند.
وی اظهارداشت: امروز میانگین قیمت نقدی هرکیلوگرم مرغ زنده ۳۴ هزار ریال و قیمت مدت دار آن در محل مرغداری های کشور ۳۶ هزار ریال(۳۶۰۰ تومان) است.
رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران تصریح کرد: همچنین امروز قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در میدان بهمن ۵۱ هزار تا ۵۴ هزار ریال (۵۱۰۰ تا ۵۴۰۰ تومان) ، در مراکز عمده فروشی ۵۳ هزار ریال(۵۳۰۰ تومان)، در میادین میوه و تره بار ۵۱ هزار و ۵۰۰ ریال(۵۱۵۰ تومان ) و در خرده فروشی ها بین ۵۸ هزار تا ۶۵ هزار ریال (۵۸۰۰ تا ۶۵۰۰ تومان) به فروش می رود.
وی با بیان این که از ماه های گذشته تاکنون صنعت مرغداری کشور (جوجه یک روزه، مرغ تخمگذار و مرغ گوشتی) متضرر شده است گفت: با وجود این که قیمت کارشناسی وزارت جهادکشاورزی در سال گذشته برای هرکیلوگرم گوشت مرغ بین ۷۰ هزار تا ۷۵ هزار ریال (۷۰۰۰ تا ۷۵۰۰ تومان) بوده است ، اما در یکسال گذشته مرغ به این قیمت فروخته نشد و تولیدکنندگان این محصول متضرر شدند.
یوسفی اضافه کرد: تنها در دی ماه ۱۳۹۴ به دلیل کاهش تولید و عرضه مرغ، قیمت این محصول در مقطعی متعادل شد اما به طور مجدد به دلیل روند افزایشی تولید در ماه های بهمن و اسفند، به شدت کاهش یافت.
وی با بیان این که در حال حاضر علاوه بر مرغداران ، دولت نیز در این صنعت متضر شده است، گفت: در حال حاضر شرکت پشتیبانی امور دام به دلیل حمایت از تولید داخل هرکیلوگرم مرغ زنده را با قیمت ۶۵ هزار تا ۷۰ هزار ریال(۶۵۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان) از مرغداران خریداری می کند و به دلیل مدت زمان ماندگاری این محصول ناچار به عرضه مرغ منجد با قیمت هایی بین ۴۵ هزار تا ۵۵ هزار ریال(۴۵۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان ) به بازار است که امارها نشان می دهد این شرکت روی هرکیلوگرم مرغ حدود ۳۰ هزار ریال(۳ هزارتومان) ضرر و زیان می دهد.
رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی تصریح کرد: این درحالیست که به دلیل بالا بودن قیمت مرغ منجمد و تفاوت اندک آن با مرغ گرم مردم استقبال چندانی از این محصول نمی کنند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد وزارت جهاد کشاورزی برنامه هایی را برای قیمت گذاری و متعادل سازی عرضه و تقاضای مرغ گوشتی در پیش گیرد.
بر اساس این گزارش، سال گذشته بیش از ۲ میلیون تن گوشت مرغ در حدود ۲۵ هزار واحد مرغداری تولید و در سراسر کشور عرضه شد.

منبع: ایرنا

۲

برچسب‌ها:

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: