۱۵ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۱
مدیرعامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب اعلام کرد

تولید روزانه ۳ میلیون بشکه نفت از میادین نفت‌خیز جنوب

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به توان این شرکت برای بازگشت به شرایط عادی تولید، گفت: تا پایان خرداد ماه به تولید ۳ میلیون بشکه در روز خواهیم رسید.

به گزارش عیارآنلاین، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اشاره به توان این شرکت برای بازگشت به شرایط عادی تولید، گفت: تا پایان خرداد ماه به تولید ۳ میلیون بشکه در روز خواهیم رسید.

بیژن عالی پور با اشاره به تعمیرات اساسی گسترده انجام شده طی سال گذشته، گفت: در سال ۹۴ تعمیرات اساسی گسترده ای روی ماشین آلات فرآیندی، کمپرسورها، توربین‌ها و سایر تجهیزات توسط شرکت توربین جنوب و شرکت‌های بهره بردار انجام شده است.

وی با اشاره به رکوردگیری انجام شده در اسفندماه، تصریح کرد: خوشبختانه آخرین رکوردگیری ما در حضور وزیر نفت انجام شد و در این رکورد گیری مشخص شد شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب توان لازم برای بازگشت به تولید عادی را دارد، به همین دلیل فعالیت‌های نهایی برای بازگشت به شرایط عادی تولید در حال انجام است.

عالی پور در تشریح برنامه‌های افزایش تولید شرکت مناطق نفت خیز جنوب، افزود: هم اکنون بیش از ۲ میلیون و ۷۵۰ هز بشکه در روز تولید داریم و طبق برنامه‌های ابلاغ شده، تا پایان خرداد ماه به تولید ۳ میلیون بشکه در روز خواهیم رسید.

وی در ادامه افزود: برای رسیدن به این میزان از توان تولید، از نیمه دوم سال ۹۳ تا آبان سال گذشته، ۱۴ هزار و ۲۸۶ مورد اقدامات مهندسی و درون چاهی، ۲۸۰۸ مورد تعمیرات اساسی تجهیزات فرآورشی در واحدهای نفت و گاز، ۲۴۵ مورد تعمیرات اساسی ماشین‌های دوار و تعمیرات بسیاری بر روی خطوط لوله های صادراتی انجام شده است.

به گزارش فارس روز گذشته سایت خبری بلومبرگ اعلام کرد تولید نفت ایران به ۳٫۳ میلیون بشکه در روز رسیده است.

 منبع: فارس

۲

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: