۹ فرو ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۴۵
احمدی خبر داد:

۱۳ طرح کلان ملی همچنان بدون متقاضی است

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: ۱۳ طرح کلان ملی همچنان بدون متقاضی است و شورای عالی عتف زمان لغو این طرح ها را تعیین می کند

به گزارش عیارآنلاین ،وحید احمدی معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: محوریت طرح های کلان بین دستگاه ها و دانشگاه ها است و طرح های کلان ملی دارای مجری و متقاضی است که مجری دانشگاه ها و متقاضی آن یک دستگاه است که نیاز به آن طرح را در دستگاه خود احساس می کند.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال طرح کلان تولید واکسن یک طرح کلان ملی بود که مجری آن دانشگاه بوده است و متقاضی آن وزارت بهداشت.

احمدی تاکید کرد: هم چنین طرح کلان تولید هواپیمای ۱۵۰ نفره نیز وجو دارد که متقاضی آن وزارت دفاع است و هشت دانشگاه مجری آن هستند.

وی در پاسخ به اینکه اگر طرح کلان ملی بهره بردار مشخص نداشته باشد چه اتفاقی برای این طرح می افتد گفت: از ۴۷ طرح کلان ملی چیزی در حدود ۱۳ طرح متقاضی ندارند و فعلا راکد هستند و مشخصا به طرح های راکد بودجه ای داده نمی شود و فعلا پولی به آنها پرداخت نمی گردد.

معاون پژوهشی وزارت علوم در پایان خاطر نشان کرد: مسلما پس از گذشت زمان و عدم تقاضا برای این طرح های کلان شورای عالی عتف تصویب می کند که از چه زمانی این طرح ها ملغی اعلام شوند و دیگر هیچ بودجه ای به این طرح ها اختصاص پیدا نکند و به دنبال متقاضی برای این طرح ها نباشند.

منبع: خبرگزاری‌دانشجو

تلگر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: