۲ فرو ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵
احمدی خبر داد:

طرح های وزارت علوم با دستگاه های دیگر قطع نشده / این طرح ها به دانشگاه ها ارجاع داده می شود

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: طرح های وزارت علوم با دستگاه های دیگر قطع نشده و این طرح ها به دانشگاه ها ارجاع داده می شود

به گزارش عیارآنلاین ،وحید احمدی معاون پژوهشی وزارت علوم در خصوص گله مندی برخی از اساتید مبنی براینکه طرح هایی که وزارت علوم به دانشگاه ها ارجاع می داد کم شده است گفت: ما هیچ طرحی را قطع نکرده ایم و در حال حاضر طرح هایی که تحت عنوان و در حوزه دفتر ارتباط با صنعت به وزارت علوم آمده در قالب قرارداد تفاهم نامه به دانشگاه ها ابلاغ می شود.

وی تاکید کرد: در این تفاهم نامه ها و قراردادها ۵۰ درصد بودجه توسط وزارت علوم و ۵۰ درصد توسط دستگاه ها تخصیص داده می شود و وزارت علوم طرحی را قطع نکرده است.

احمدی تصریح کرد: کماکان این طرح ها در دانشگاه ها انجام می شود مثل طرح هایی که وزارت دفاع از وزارت علوم می خواهد که آن را اجرایی کند و وزارت علوم خود این کار را انجام نمی دهد و به دانشگاه ها واگذار می کند.

وی در ادامه بیان داشت: همین طرح وزارت دفاع در قالب پروژه و همکاری با دانشگاه هایی نظیر خواجه نصیر و تهران در حال انجام شدن است.

معاون پژوهشی وزارت علوم در خصوص تخصیص بودجه به این طرح ها گفت: سال گذشته حدود ۵ میلیارد برای طرح های وزارت دفاع دادیم که می توان گفت معادل آن را هم وزارت دفاع به طرح ها اختصاص داده و حداقل چیزی حدود ۱۰ میلیارد در سال گذشته برای پروژه وزارت دفاع خرج شده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: سپاه پاسداران و نیروی هوایی نیز از جمله سازمان هایی بودند که به ما طرح ارجاع دادند و البته وزارت علوم طرح پژوهشی با وزارتخانه های دیگر را نیز می گیرد و قطعا پروژه ها و قراردادهایی با وزارت نفت و نیرو نیز داریم.

منبع: خبرگزاری‌دانشجو

تلگر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: