شریعتی نیاسر:

سال ۹۵؛ شاهد حضور فعال آموزش عالی در عرصه بین المللی خواهیم بود

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: سال ۹۵، شاهد حضور بیش از پیش آموزش عالی در عرصه بین‌ المللی خواهیم بود.

به گزارش عیارآنلاین ،مجتبی شریعتی نیاسر  معاون آموزشی وزارت علوم  گفت: سال آینده، شاهد حضور بیش از پیش آموزش عالی در عرصه بین‌ المللی خواهیم بود دنبال راهکارهایی هستیم تا بتوانیم دوره های مشترک آموزش عالی با همکاری دانشگاه‌های خارج از کشور برگزار کنیم  تا بتوانیم ارتباط  با دانشگاه های معتبر دنیا برقرار کنیم.در حال حاضر در جریان تدوین برنامه های آن هستیم اگر شرایط آن فراهم شود، زمینه خوبی خواهد شد که دانشگاه های مطرح کشور ما بتوانند دوره های مشترک را برگزار کنند.

معاون آموزشی وزارت علوم در پاسخ به اینکه چه کشورهایی مدنظر وزارت علوم است؛ گفت : اولویت ما با کشورهایی است که به لحاظ سیاسی با آنها مساله نداریم و در عین حال از رشد علمی بالایی برخوردار هستند.از جمله این کشورها می توان به کشورهایی مانند ژاپن، روسیه، چین اشاره کرد که مشکل خاصی از نظر سیاسی با آنها نداریم و در عین حال از وضعیت علمی خوبی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه از سال آینده اختیارات دانشگاه‌ها در جذب دانشجوی مقطع دکتری افزایش پیدا می‌کند گفت: از سال آینده آزمون دکتری از حالت متمرکز خارج می ‌شود و فقط برای داوطلبین آزمون GRE به صورت متمرکز برگزار می شود.این به آن معنا است که متقاضیان ورود به مقطع دکتری توسط دانشگاه‌ها مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهند گرفت.

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: هدف از این طرح، استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های اعضای هیات علمی و گروه‌های علمی دانشگاه‌هاست. سال آینده، شاهد حضور بیش از پیش آموزش عالی در عرصه بین‌ المللی خواهیم بود

منبع: خبرگزاری‌دانشجو

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: