نظام سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان به زودی تدوین می‌شود

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش گفت:‌ نظام سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان به زودی تدوین می‌شود و براساس آن معلمان برای دستیابی به رتبه‌های ارشد، خبره و عالی باید امتیازهای لازم را کسب کنند/ مشمولان رتبه پایه حرفه‌ای از ۱۵ درصد افزایش امتیاز حق شغل، ارشد حرفه‌ای ۲۵ درصد، خبره حرفه‌ای ۳۵ درصد و عالی حرفه‌ای ۵۰ درصد افزایش امتیاز حق شغل بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش عیارآنلاین، حسن حسینی در پاسخ به این پرسش « چرا روند صدور احکام ارتقای شغلی معلمان (خبره و عالی) متوقف شده است؟» اظهار داشت: هیچ فردی از ارتقای شغلی محروم نمانده است. در طرح رتبه‌بندی که از ابتدای مهر سال ۹۴ اجرا شد شاهد طبقه‌بندی فرهنگیان در رتبه‌های پایه حرفه‌ای، ارشد حرفه‌ای، خبره حرفه‌ای و عالی حرفه‌ای هستیم.

وی افزود: مشمولان رتبه پایه حرفه‌ای از ۱۵ درصد افزایش امتیاز حق شغل، ارشد حرفه‌ای ۲۵ درصد، خبره حرفه‌ای ۳۵ درصد و عالی حرفه‌ای ۵۰ درصد افزایش امتیاز حق شغل بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: فردی که در رتبه پایه حرفه‌ای قرار دارد اگر بخواهد به رتبه ارشد حرفه‌ای و پس از آن خبره و عالی وارد شود باید بتواند شاخص‌های تعریف شده که شورای توسعه مدیریت تعیین کرده را کسب کند.

حسینی عنوان کرد:‌ نظام سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان در آینده‌ای نزدیک تعریف خواهد شد و فرد باید بتواند امتیازهای لازم را کسب کند تا به رتبه‌های بالاتر یعنی خبره و عالی دست یابد و در این رابطه منتظر ابلاغ نظام سنجش صلاحیت‌ها هستیم.

وی گفت:‌ رتبه‌های ارشد، خبره و عالی در نظام رتبه‌بندی تعریف شده است و افرادی که بتوانند امتیازهای لازم را کسب کنند این حکم برایشان صادر می‌شود.

بر اساس این گزارش،‌ هم اکنون برخی از فرهنگیان اعلام می‌کنند، چند ماه است که بنا به بخشنامه‌های دولتی شرایط کسب طبقه بالاتر و افزایش حقوق را دارند ولی به دلیل تامین نشدن بودجه، این ارتقای قانونی به آنان داده نمی‌شود.

منبع: تسنیم

۲

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: