در برنامه ششم توسعه، مصوب هیات وزیران، راهبرد اصلی آموزش و پرورش اجرای سند تحول است

وزیر آموزش و پرورش در خصوص مهمترین اولویت کاری آموزش و پرورش در سال جدید گفت: اجرای سند تحول که در سال ۹۱ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و در سال ۹۳ نقشه راه آن را آماده کرده‌ایم، برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۵ بر اساس این نقشه راه است و برنامه‌ریزی زیادی را در آخر سال ۹۴ انجام داده و برنامه‌ها و اولویت‌ها را مشخص کرده‌ایم.

به گزارش عیارآنلاین، علی‌اصغر سند تحولوزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه بازدید از ستاد اسکان نوروزی و مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان منطقه ۵ تهران در جمع خبرنگاران در خصوص اسکان‌های نوروزی آموزش و پرورش ضمن تبریک سال نو اظهار داشت: آموزش و پرورش در کل کشور با تجهیز بیش از ۱۱ هزار مدرسه در قالب بیش از ۱۰۵ هزار کلاس و در اختیار داشتن قریب به ۲۰۰خانه معلم و مرکز رفاهی، خوابگاه‌های ۵۰ پردیس دانشگاه فرهنگیان و نیز ۳۰۰ اردوگاه خدماتی به میهمانان نوروزی با اولویت فرهنگیان ارائه می‌دهد.

فانی افزود: امروز در یکی از مراکز خدماتی و رفاهی فرهنگیان در شهر تهران هستیم و همکاران بنده گزارش دادند امسال نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد درخواست اسکان در آموزش و پرورش افزایش داشته است.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: آمار نشان می‌دهد تا آخر ۷ فروردین قریب به ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر روز در مجموعه مراکز آموزش و پرورش اسکان داشته‌ایم.

وی یادآور شد: این باعث خوشحالی است علی‌رغم اینکه این مسئولین بر عهده آموزش و پرورش نیست و تکلیفی نداریم اما برای اینکه میهمانان نوروزی بتوانند با کمترین هزینه از امکانات نسبی برخوردار شوند و به خصوص همکاران فرهنگی خوشحال هستیم خدماتی ارائه می‌شود.

فانی تاکید کرد: امسال ۷ میلیارد تومان به این مراکز کمک کرده‌ایم تا بتوانند تجهیزات نسبتاً مورد نیاز خود را فراهم کنند تا میهمانان در رفاه نسبی باشند.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس، در خصوص مهمترین اولویت کاری آموزش و پرورش در سال جدید افزود: اجرای سند تحول که در سال ۹۱ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و در سال ۹۳ نقشه راه آن را آماده کرده‌ایم، برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۵ بر اساس این نقشه راه است و برنامه‌ریزی زیادی را در آخر سال ۹۴ انجام داده و برنامه‌ها و اولویت‌ها را مشخص کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در سال ۹۵ و در سال‌های برنامه ششم توسعه یعنی از سال ۹۵ تا ۹۹ محور اصلی کار اجرای سند تحول بنیادین است خاطر نشان کرد:در برنامه ششم توسعه که مصوب هیات وزیران است راهبرد اصلی وزارت آموزش و پرورش اجرای سند تحول است.

منبع: فارس

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: