مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر:

خروج اضطراری نیروگاه‌ها استاندارد شد/تلفات برق امسال تک‌رقمی می‌شود

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر از رسیدن به حد استاندارد جهانی خروج اضطراری نیروگاه‌ها در سال ۹۴ خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، آرش کردی با بیان این مطلب که با اقدام‌های در دست انجام امیدواریم تابستان بدون مخاطره‌ای را پیش رو داشته باشیم، افزود: نهایت تلاش را خواهیم کرد تلفات در شبکه‌های برق در سال ۹۵ تک رقمی و تثبیت شود.

وی در خصوص مهم‌ترین کارهای انجام شده در صنعت برق در سال ۹۴ به کاهش تلفات در شبکه‌های توزیع برق اشاره کرد و افزود: میزان تلفات شبکه های توزیع بین ۱۵ تا ۱۶ درصد بود که با اقدامات انجام شده در سال ۹۴ موفق شدیم میزان تلفات شبکه‌های توزیع را به ۱۱ درصد کاهش دهیم.

کردی تاکید کرد: در سال ۹۵ برنامه‌هایی را عملیاتی خواهیم کرد تا میزان تلفات در شبکه‌های برق به کمتر از ۱۰ کاهش یافته و تثبیت شود.

وی روش مواجه با پیک مصرف در سال ۹۴ را از دیگر اقدام‌های انجام شده دانست و اضافه کرد: با روش هوشمندانه‌ای که اتخاذ شد موفق شدیم تا پیک مصرف تابستان گذشته را به سلامت پشت سر بگذاریم و هیچ خاموشی را در سطح کشور نداشته باشیم.

مدیرعامل توانیر ادامه داد: تمهیداتی که در خصوص صادرات و صنایع ایجاد شد باعث شد تا بتوانیم پیک مصرف تابستان سال گذشته را به‌خوبی پشت سر بگذاریم.

وی از طرح ذخیره‌سازی عملیاتی در صنایع بزرگ از طریق دیسپاچینگ و همچنین رسیدن ضریب خروج اضطراری نیروگاه ها به حد استاندارد جهانی در حدود ۳ درصد به عنوان بخش دیگری از اقدام‌های انجام شده در سال ۹۴ یاد کرد و ادامه داد: خوشبختانه در این زمینه رسانه‌ها با صنعت برق و وزارت نیرو همکاری خوبی داشتند.

کردی با بیان اینکه در سال ۹۴ در بخش مصارف رشد بیش از ۲٫۷ درصد را نداشتیم، افزود: این در حالی بود که میانگین رشد مصارف در سال‌های قبل ۵ درصد بود و به‌طور حتم، فعالیت‌های فرهنگ‌سازی در این بخش بی تاثیر نبوده است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۵ نیز این تدابیر به‌صورت عمیق‌تر و وسیع‌تر تکرار خواهد شد، اضافه نمود: هنوز بر این احساس هستیم که مدیریت مصرف در ایران جای کار زیادی دارد و می‌توان بدون اینکه خللی در رفاه عمومی و رشد اقتصادی ایجاد شود، مدیریت مصرف بیشتری را اعمال کرد.

مدیرعامل توانیر مدیریت مصرف را به دو بخش تقسیم کرد و در ادامه گفت: هم مسئولان باید با بالا بردن کیفیت محصولات داخلی در سراسر کشور، تلاش کنند تا انرژی کمتری در محصولات مصرف شود و هم اینکه مردم ساعات مصرف خود را مدیریت کنند و مصارف غیر ضروری خود را به ساعات غیر پیک منتقل کنند.

وی با بیان اینکه صنعت برق با آمادگی کامل و تشکیل یک سری کارگروه به استقبال پیک سال ۹۵ خواهد رفت، گفت: سعی کرده‌ایم طرح‌های مهم را بیشتر مد نظر داشته باشیم و طرح نقدینگی را به طرح‌های مهم و خاص انجام دهیم و نقاط ضعفی را که در سال ۹۴ احساس کردیم در شبکه وجود دارد و یا اینکه به‌صورت بالقوه برای سال ۹۵ بالفعل شود و ما را دچاره مخاطره کند را شناسایی و حل کنیم.

کردی اظهار امیدواری کرد تابستان بدون مخاطره‌ای را پیش رو داشته باشیم و بتوانیم بدون خاموشی از آن گذرکنیم.

منبع: ایسنا

۲

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: