۲۵ اسف ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۰۰

ارائه ۴۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به دانشجویان در سال ۹۴

رئیس صندوق رفاه دانشجویان از ارائه ۴۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به دانشجویان در سال ۹۴ خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین ،مهندس یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: مانند سال طی شده بنا داریم که هم در بحث اعتبارات عمومی و هم در بحث جلب حمایت نهادهای عمومی و مردمی و هم در بحث درآمد زایی که درآمدهای اختصاصی صندوق است بتوانیم تسهیلات را در آینده هدفمند و موثرتر واقع کنیم.

وی افزود: صندوق رفاه دانشجویی در سال جاری حدود ۳۸۰ میلیارد تومان به دانشجویان تسهیلات ارائه کرده است که با ظرفیت سازی و هم افزایی از طریق نهادهای عمومی و دولتی حدود ۴۱۰ میلیارد تومان به عنوان تسهیلات و یارانه به دانشجویان پرداخت شد قطعا این روند در سال آینده بهبود می‌یابد.
یزدان مهر عنوان کرد: به عنوان مثال در سال جاری در بحث وام ویژه دانشجویان دکتری ۴۰۰ درصد رشد داشتیم و یک اتفاق مبارک که می‌توانیم برای سال آینده اعلام کنیم این است که در سال ۹۵ به کل دانشجویان دکتری به صورت ماهانه حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان تسهیلات می‌دهیم که با یک تنفس، بعد فارغ التحصیلی باز پرداخت آن شروع می‌شود.
وی افزود: با کمک سازمان مدیریت و برنامه ریزی و ظرفیت سازی که صورت گرفته امیدواریم سال آینده بتوانیم فقط ۲۰۰ میلیارد تومان به دانشجویان دکتری تسهیلات ارائه دهیم.
یزدان مهر گفت: همان طور که امسال نسبت به سال قبل ۴۰۰ درصد رشد در پرداخت این نوع وام داشتیم برای آینده هم اتفاق میمون و مبارکی رخ می‌دهد.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان در خصوص باز پرداخت این وام خاطر نشان کرد: در آیین نامه‌ای که در حال تدوین است و در هیئت امنای بعدی در اردیبهشت ماه ۹۵ قطعی می‌شود باز پرداخت به این شکل است که بعد از ۴ سال پرداخت ماهانه وام به دانشجو ۱ سال به او تنفس می‌دهیم و بعد از آن یکسال به صورت اقساط ماهانه بازپرداخت صورت می‌گیرد.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: