وعده تهیه منشور همکاری های آموزش و پرورش و صدا و سیما تا یک ماه آینده

فانی: قرار شده است نماینده ای از آموزش و پرورش و نماینده ای از صدا و سیما پیش نویس تفاهم‌نامه همکاری را حداکثر ظرف یک ماه آماده کنند تا بعد از اینکه به امضای رؤسای دو دستگاه رسید آن تفاهمنامه به عنوان منشور همکاری های وزارت آموزش و پرورش و سازمان صدا و سیما قرار بگیرد.

به گزارش عیارآنلاین، علی اصغر فانی پس از پایان جلسه مشترک خود با رئیس رسانه ملی درباره علت برگزاری این نشست افزود: صدا و سیما و آموزش و پرورش دو نهاد فرهنگی و آموزشی هستند و هدایت جامعه را در ابعاد مختلف تربیتی بر عهده دارند، امروز توفیق داشتیم تا درباره همکاری های مشترک برای فراهم کردن هم افزایی در اجرای این رسالت جلسه ای با رئیس رسانه ملی داشته باشیم.

وی در ادامه با جمع بندی گفتگوهای جلسه گفت: قرار شده است نماینده ای از آموزش و پرورش و نماینده ای از صدا و سیما پیش نویس تفاهم‌نامه همکاری را حداکثر ظرف یک ماه آماده کنند تا بعد از اینکه به امضای رؤسای دو دستگاه رسید آن تفاهمنامه به عنوان منشور همکاری های وزارت آموزش و پرورش و سازمان صدا و سیما قرار بگیرد.
فانی در پاسخ به اینکه همکاری های مشترک به چه نحو و در چه سطحی است افزود: همکاری در اجرای سند تحول نظام آموزش و پرورش محور جلسه امروز بود؛ در بخش هایی از این سند، همکاری هایی با دیگر نهادها به خصوص رسانه ملی پیش بینی شده است.

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شایعه تعطیلی مدارس تیزهوشان گفت: هیچ گونه فضای آموزشی و آموزشگاه های استعدادهای درخشان از جمله مدارس تیزهوشان تعطیل نشده است و دانش آموزانی که در دوره اول متوسطه در مدارس تیزهوشان بودند از کلاس نهم به کلاس دهم یعنی به دوره دوم متوسطه می‌روند.

فانی تاکید کرد: آموزش و پرورش در بعضی استان ها و شهرستان ها در دوره دوم متوسطه ظرفیت اضافی دارد که آن ظرفیت اضافی را از طریق آزمون تأمین می کند، اما در بعضی استان های دیگر که ظرفیت اضافی ندارد همان دانش آموزان کلاس نهم به دهم تیزهوشان می‌روند و به هیچ وجه موضوع تعطیلی مدارس تیزهوشان صحت ندارد.
وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه پرداخت پاداش معلمان حق التدریس و بازنشسته ها در چه مرحله ای است؟ گفت: پاداش بازنشستگان قرار بود به تدریج پرداخت شود و درباره حق التدریس ها نیز در حال پیگیری هستیم و دیشب تا دیر وقت در سازمان مدیریت و خزانه به دنبال تأمین اعتبار بودیم و امیدواریم بتوانیم پرداخت کنیم.
فانی در پایان افزود: سال ۹۵ به بعد، سال اجرای عملی سند تحول خواهد بود و امیدواریم با اجرای تدریجی سند تحول و فراهم ساختن زیرساخت های این سند، آموزش و پرورش مناسب تری داشته باشیم.
سند تحول نظام آموزش و پرورش کشور سال ۹۱ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید، این سند قرار است مبنای برنامه های وزارت آموزش و پرورش در سال های اجرای برنامه ششم (۹۵ تا ۹۹) قرار گیرد.
وزیر آموزش و پرورش صبح امروز در جلسه ای مشترک با محمد سرافراز رئیس سازمان صدا و سیما و اعضای شورای معاونان این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

منبع: صدا و سیما

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: