برگزاری همایش تربیت بدنی، موجب دانش‌بنیان شدن فعالیت دانش آموزان شده است

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش: از سال گذشته که پژوهشگاه تر‌بیت ‌بدنی برای وزارت آموزش و پرورش یک پنل تخصصی در تقویم خود جهت حضور در این همایش گنجانده است، توانستیم نتایج بسیار خوبی را در ورزش دانش‌آ‌مو‌ز‌ی کسب کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، مهرزاد حمیدی ، در حاشیه نهمین همایش بین المللی تربیت بدنی و علوم ورزشی که در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد، اظها‌رکرد: از سال گذشته که پژوهشگاه تر‌بیت ‌بدنی برای وزارت آموزش و پرورش یک پنل تخصصی در تقویم خود جهت حضور در این همایش گنجانده است، توانستیم نتایج بسیار خوبی را در ورزش دانش‌آ‌مو‌ز‌ی کسب کنیم .

وی با بیان این که باید از زوایای مختلفی ورزش دانش‌آ‌مو‌ز‌ی را مورد نقد و بررسی قرار دهیم، تصریح کرد: بازخوردهای مثبت نتایج علمی این همایش‌ها برای دانش بنیان کردن فعالیت‌های ما و اعمال یکسری اصلاحات لازم در ورزش دانش‌آ‌مو‌ز‌ی شرایط خوبی را برای آموزش و پرورش فراهم کرده است تا بتوانیم ورزش دانش‌آ‌مو‌ز‌ی را با دامنه‌های علمی تعریف و پیش ببریم.

معاون تر‌بیت ‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش  با بیان این که یقین دارم امسال به نتایج بهتری با توجه به تجربیات سال گذشته خواهیم رسید، خاطرنشان کرد : هرچند در سال گذشته علاقمندان کمتری از محققان و دانش پژوهان ورزش دانش‌آ‌مو‌ز‌ی در این همایش حضور داشتند و استقبال زیادی صورت نگرفته بود ولی امسال به دلیل اینکه زمان برگزاری همایش از ماه‌ها قبل اعلام شده بود، شاهد حضور چشمگیری از شرکت کنندگان علمی آموزش و پرورش در این همایش هستیم.

 وی با اشاره به این که با کمک پژوهشگاه تر‌بیت ‌بدنی، موفق شدیم طرح‌های ملی زیادی را تعریف و به مرحله اجرا بگذاریم، افزود: بسیاری از معلمان تر‌بیت ‌بدنی با رجوع به این طرح‌های ملی توانستند به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کنند و از نتایج یافته‌های علمی در جهت سطح ارتقای دانش‌آ‌مو‌ز‌ان استفاده کنند.

حمیدی با تاکید بر این که برپایی اینگونه همایش‌ها برای توانمندسازی سطح علمی معلمان آموزش و پرورش تاثیرات مثبتی را در آینده خواهد داشت، افزود: سعی می‌کنیم از تجربیات پژوهشگاه تر‌بیت ‌بدنی در آموزش و پرورش به شکل اصولی و علمی استفاده کنیم.

معاون تر‌بیت ‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: امیدوارم در سال آینده پژوهشگاه تر‌بیت ‌بدنی و علوم ورزشی در کنار فعالیت‌های تخصصی که در خصوص فیزیولوژی و حرکات اصلاحی و بخش‌های مختلف علوم ورزشی برای دانش‌آ‌مو‌ز‌ان در نظر می‌گیرد، یک پنل تخصصی خاص دانش‌آ‌مو‌ز‌ان نیز به پنل های خود اضافه کند تا بتوانیم در این زمینه بهتر ورود پیدا کنیم و ورزش دانش‌آ‌مو‌ز‌ی را با رویکرد علمی بهتری مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

منبع: وزارت آموزش و پرورش

۲

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: