۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۳
فرهادی مطرح کرد

ضرورت توجه بیشتر به اجرای طرح‌های کلان ملی/ برنامه‌های مشترک وزارت علوم با دانشگاه‌های اروپایی

وزیر علوم با بیان اینکه شورای عتف یکی از اساسی‌ترین ارکان علم و فناوری کشور است، گفت: باید به اجرای طرح‌های کلان ملی توجه بیشتری شود.

به گزارش عیارآنلاین ،محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز در نشست تخصصی هم‌اندیشی ملی تدوین‌ سیاست‌های اجرایی و اولویت‌های پژوهش و فناوری در کتابخانه ملی گفت: با کشورهای آلمان، ایتالیا و سوئیس کارهای مشترکی داریم و سعی داریم تحقیقات مشترک را با دانشگاه‌های اروپایی انجام دهیم.

وی اضافه کرد: فکر می‌کنم یکی از برنامه‌هایی که شورای عتف باید داشته باشد، کار مشترک با مراکز علمی کشورهای دیگر است و مسئله محوری در تحقیق و فناوری بسیار اهمیت دارد.

وی اضافه کرد: برنامه پنجم توسعه که آثار آن در برنامه ششم نیز وجود دارد، می‌گوید امتیاز ارتقای اعضای هیأت علمی باید به کسانی داده شود که پروژه‌هایشان در خدمت جامعه است، بنابراین وزارت علوم نیز برای تقویت نظام ملی نوآوری و حمایت از جریان نوپا ولی مؤثر اقتصاد صنعتی و کسب و کار دانش‌بنیان برنامه دارد.

وی ادامه داد: در گذشته قوانینی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و ثبت اختراعات تصویب شده است، ولی باید به اجرای طرح‌های کلان نیز توجه داشته باشیم، زیرا شورای عتف یکی از اساسی‌ترین ارکان علم و فناوری است.

منبع: فارس

تلگر

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: