بازرس انجمن اورولوژی ایران:

درمان ناباروری متولی ندارد/ ۳۰ درصد علل ناباروری در مردان است

بازرس انجمن اورولوژی ایران معتقد است که ناباروری یک معضل اجتماعی جدی به شمار می رود که متأسفانه در کشور متولی ندارد و بیمه ها نیز از این بیماری حمایت نمی کنند.

به گزارش عیارآنلاین ،حسن جمشیدیان در آستانه برگزاری «روز ملی سلامت مردان» گفت: ناباروری یک معضل اجتماعی به شمار می رود و در موارد زیادی منجر به طلاق و فروپاشی خانواده‌ها شده و می‌شود که بی‌تردید آسیب‌های مختلفی نیز به همراه دارد.

وی ادامه داد: حدود ۱۵درصد از زوج‌های با شرایط طبیعی به رغم نداشتن مشکل در طول یک سال اول بچه دار نمی‌شوند حال آنکه توصیه می‌کنیم دختران و پسران جوان قبل از ازدواج حتما موضوع باروری و سلامت جنسی شان را نیز بررسی کنند.

جراح و متخصص کلیه و مجاری ادرار خاطرنشان کرد: ناباروی در ۳۰ درصد موارد به مردان و در ۵۰درصد موارد به زنان مربوط است. در ۲۰درصد موارد  هم امکان دارد که هر دو زوج دارای مشکل باشند یا هر یک از آنها بدون هیچ مشکلی بلکه به دلایل ناشناخته نیز بچه دار نشوند.

ناباروری در کشور متولی ندارد

وی تأکید کرد: متأسفانه بیمه ها به هیچ عنوان از درمان های ناباروری حمایت نمی‌کنند چرا که بیمه ها انجام تکنیک‌ها و روش‌های کمک باروری را یک عمل فانتزی می دانند و به هیچ عنوان برای این موضوع کاری انجام نمی دهند و مردم باید هزینه های سنگینی برای درمان شان  از جیب خود بپردازند.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: بیماران نابارور در کشور متولی مشخصی ندارند در حالی که این امر به عنوان یک معضل خانوادگی و اجتماعی به شمار می رود؛ بنابراین باید از زوج های نابارور حمایت شود.

وی همچنین افزود: از آنجا که روش های درمان ناباروری گران قیمت هستند  دولت باید از بیمه ها حمایت بیشتری کند تا آنها نیز بتوانند روش هایی مانند میکرواینجکشن؛ آی یو آی و… را تحت پوشش قرار دهند و مشکلات موجود را به حداقل های ممکن کاهش دهند.

جمشیدیان در ادامه بیان کرد: مبتکر اصلی روز ملی سلامت مردان انجمن اورولوژی است و امیدواریم در آینده علاوه بر  روز سلامت مردان، روزسلامت کودکان و جوانان را هم داشته باشیم زیرا موجب توجه و اهمیت افراد نسبت به بیماری ها می شود.

گفتنی است همزمان با ششم اسفند -روزسلامت مردان-برنامه های متنوعی ازجمله ویزیت های رایگان پزشکان اورولوژیست ازسوی انجمن اورولوژی ایران درسراسر کشور برگزارمی شود.

منبع: فارس

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: