سازمان‌های تعزیرات و حمایت، مسئول برخورد با میوه‌های قاچاق شدند

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی گفت: هیچ میوه‌ای به غیر از موز، آناناس، نارگیل و انبه مجوز ورود به کشور ندارد و بر اساس ابلاغ وزیر کشور به همه استانداری‌ها، واردات هرگونه میوه به کشور ممنوع بوده و بازرسان و ناظران سازمان حمایت و تعزیرات موظف به جلوگیری و برخورد با عرضه میوه‌های قاچاق در سطح عمده‌فروشی و خرده‌فروشی شدند.

به گزارش عیارآنلاین، علی‌اکبر مهرفرد اظهار کرد: شاید برخی دلالان به دنبال اخذ مجوز واردات انواع میوه از جمله نارنگی از پاکستان باشند و برای آن دست به لابی هم بزنند اما تا این لحظه هیچ مجوزی برای واردات میوه به کشور صادر نشده است و از این به بعد هم برنامه‌ای برای صدور مجوز واردات میوه به کشور نداریم، چراکه تولید داخلی انواع میوه کافی و پاسخ‌گوی نیاز داخلی است.

به گفته وی، واردات میوه‌هایی مانند موز، آناناس، نارگیل و انبه نیازی به مجوز ندارد و باید از طریق مبادی رسمی و با نظر سازمان حفظ نباتات انجام شود.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی درباره‌ تنظیم بازار میوه شب عید و ذخیره‌سازی سیب و پرتقال افزود: هیچ مشکلی برای تامین این دو میوه برای شب عید و ایام نوروز وجود ندارد و برای اولین‌بار از هم‌اکنون سیب و پرتقال مورد نیاز مردم تامین و در مراکز استان‌ها ذخیره‌سازی شده است.

مهرفرد خاطر نشان کرد: سال‌های گذشته به دلیل این‌که علی‌رغم ذخیره‌سازی صورت گرفته برای حمل‌ونقل میوه‌های تنظیم بازاری به مراکز استان‌ها در ایام عید دچار مشکل می‌شدیم، تنظیم بازار میوه شب عید با نواقصی همراه می‌شد در حالی که امسال برای اولین‌بار میوه مورد نیاز شب عید براساس مصوبه و درخواست ستاد تنظیم بازار کشور و کارگروه تنظیم بازار استان‌های مختلف خریداری، تامین و به مراکز استان‌ها منتقل شده است؛ بنابراین هیچ مشکلی برای تنظیم بازار شب عید نداریم.

وی تصریح کرد: هیچ کدام از میوه‌های وارداتی مجوزی برای واردات نداشته و ندارند و قاچاق محسوب می شوند که از مبادی غیررسمی یا به صورت ته‌لنجی، کوله‌بری یا جاسازکردن در کانتینر‌های وارداتی به کشور قاچاق شده‌اند.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی گفت: موضوع میوه‌های قاچاق در جلسه هفته اخیر هیات دولت مطرح شد و پس از برگزاری جلسات متعدد در وزارت کشور و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز معاون امنیتی و انتظامی، وزیر کشور به همه استانداری‌ها، نیروی استانداری و دیگر دستگاه‌های متولی مانند ستاد قاچاق کالا و ارز، سازمان تعزیرات حکومتی و غیره ابلاغ کرد که واردات هرگونه میوه به کشور ممنوع بوده و بازرسان و ناظران سازمان حمایت و تعزیرات موظف به جلوگیری و برخورد با عرضه میوه‌های قاچاق در سطح عمده‌فروشی و خرده‌فروشی هستند.

منبع: ایسنا

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: