بی‌توجهی دولت نسبت به واقعی شدن تعرفه‌ها در برنامه ششم/ ورود جدی کمیسیون بهداشت و درمان به موضوع برنامه ششم

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از بی‌توجهی دولت نسبت به واقعی شدن تعرفه‌ها در برنامه ششم توسعه، گفت: باید در تعرفه‌های درمانی ارزیابی درستی صورت گیرد چراکه در بعضی از حوزه ‌ها نیازی به افزایش تعرفه نیست.

به گزارش عیارآنلاین، عبدالرحمان رستمیان با تاکید بر ضرورت توجه به افزایش منطقی تعرفه‌های درمان در پایان سال، افزود: در برنامه پنجم توسعه تاکید شد تا تعرفه‌ها به سمت واقعی شدن حرکت کند اما متاسفانه این موضوع بر اساس آنچه که قانون به آن اشاره داشت صورت نگرفت.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: زمانی که تعرفه‌ها به سمت واقعی شدن حرکت کند شاهد کاهش چشمگیر تخلفات در این حوزه خواهیم بود از سویی دیگر باید در راستای واقعی شدن تعرفه‌ها شرایط مردم نیز درنظر گرفته شود تا توان پرداخت در حوزه درمان را داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه باید پوشش بیمه‌ها در افزایش تعرفه‌ها دیده شود، تصریح کرد: اگر در بخشی از حوزه سلامت تعرفه‌ای در نظر گرفته شود که با سطح زندگی مردم هم‌خوانی نداشته باشد باید پوشش بیمه‌ای پای کار آمده و این هزینه‌ها را تحت حمایت خود قرار دهد.

وی یادآور شد: اولویت نخست در سال آینده باید تامین اعتبارات بیمه‌ای باشد زیرا بیمه‌ها منابع کافی در اختیار ندارند، لذا در کمیسیون نیز تلاشی برای افزایش منابع بیمه‌ها در نظر گرفته شده است.

رستمیان تصریح کرد: اگرچه تعرفه‌ها افزایش پیدا کرده اما بخش خصوصی از حمایت‌های بیمه‌ای مغفول مانده‌اند بدان معنا که امروزه با کلینیک‌های ویژه دولتی دارای پوشش مناسب بیمه‌ای است اما درمانگاه‌های سرپایی این پوشش بیمه‌ای مطلوب  را ندارند.

نماینده مردم دامغان در مجلس نهم، با بیان اینکه نباید به دنبال تضعیف بخش خصوصی بود، ادامه داد: با توجه به اینکه بخش خصوصی بخشی از بار مسئولیت دولت را به دوش می‌کشد باید سقف پوشش بیمه‌ای در این بخش افزایش یابد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف نحوه افزایش تعرفه‌ها پیش از پایان سال، تصریح کرد: باید در تعرفه‌های درمانی ارزیابی درستی صورت گیرد زیرا در بعضی از حوزه ‌ها نیازی به افزایش تعرفه نیست.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: در برنامه ششم توسعه، کمیسیون درصدد اضافه کردن یکسری تبصره‌ها است زیرا مواردی همچون واقعی شدن تعرفه‌ها نیز در آن لحاظ نشده لذا کمیسیون در این حوزه نیز ورود جدی خواهد داشت.

 

منبع: خانه ملت

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: