۱۲درصد دانش‌آموزان اتباع خارجی در شهرستان‌های تهران هستند/ بیشترین حضور در پاکدشت

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: بیش از ۱۲ درصد جمعیت دانش‌آموزی اتباع کل کشور در شهرستان‌های استان تهران بوده که عمدتاً‌ در مناطق پاکدشت با بیشترین جمعیت، پیشوا، قرچک و در حوزه غرب استان تهران است.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا کمریی مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، در پاسخ به این پرسش که «وضعیت دانش‌آموزان اتباع خارجی در شهرستان‌های استان تهران چگونه است؟»،‌ اظهار داشت: شهرستان‌های استان تهران یکی از مناطقی است که بیشترین تعداد اتباع خارجی را در خود جای داده و بیش از ۱۲ درصد جمعیت دانش‌آموزی اتباع کل کشور  در این منطقه بوده که عمدتاً‌ در مناطق پاکدشت با بیشترین جمعیت، پیشوا، قرچک و در حوزه غرب استان تهران تعداد قابل توجهی از اتباع حضور دارند و در اغلب مناطق ما بین ۴ تا ۵ هزار دانش‌آموز اتباع تحصیل می‌کنند.

کمریی در خصوص مشکل ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع تصریح کرد: هیچ محدودیتی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع نداشته‌ایم، در سال‌های قبل به صورت قانونمند با داشتن مدارک هویتی مشخص ثبت‌نام انجام می‌شد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران یادآور شد: در سال تحصیلی جاری نیز با تسهیلاتی که دولت برای اتباع قائل شد، دانش‌آموزانی که فاقد مدارک هویتی بوده‌اند باید مراجعه می‌کردند و مدرکی مبنی بر معرفی به واحد آموزشی و رعایت دستورالعمل‌های آموزش و پرورش ارائه می‌دادند که ثبت‌نام از آنها انجام شد.

وی اضافه کرد: در سال گذشته تعداد قابل توجهی از دانش‌آموزان در شهرستان‌های استان تهران  از همین محل که فاقد مدارک هویتی بودند ثبت‌شده‌اند.

کمریی در خصوص دانش‌آموزان فاقد شناسنامه گفت: ما هیچ محدودیتی برای تحصیل دانش‌آموزان نداریم؛ البته تأکید داریم تا مدارک شناسایی آنها را رویت کنیم، اما زمینه برای ثبت‌نام دانش‌آموز وجود دارد و هیچ مانعی نباید برای ثبت‌نام دانش‌آموزان ایجاد شود.

منبع: فارس

۲

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: