۲۳ بهم ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۵

تامین میوه شب‌عید با وزارت کشاورزی و نظارت با سازمان حمایت است

معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: تامین بازار میوه شب عید بر عهده وزارت کشاورزی و نظارت و رصد بازار بر عهده اصناف و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است.

به گزارش عیارآنلاین، مصیب محمدیان شمالی درباره بازار میوه شب عید اظهار کرد: در این زمینه کارها تفکیک شده و وظایف هر دستگاهی مشخص است. مطابق قانون انتزاع وظایف بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی این موضوع به عهده وزارت جهاد کشارزی است و وزیر جهاد کشاورزی نیز آن را به سازمان مرکزی تعاون روستایی محول کرده است.

وی درباره نظارت بر این بازار و تخلفاتی که معمولا در ایام پایانی سال با توجه به افزایش تقاضا با آن مواجه می‌شویم نیز اظهار کرد: نظارت در اختیار اصناف است که البته ما نظارت کلی را در این زمینه انجام می دهیم و رصد بازار در سطوح بالاتر به عهده سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است.

محمدیان شمالی ادامه داد: باید اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنیم تا بتوانیم به سردخانه‌ها و آدرس‌هایی که به ما ارائه می‌شود برویم و وضعیت ذخایر و توزیع را بررسی کنیم اما تاکنون طی جلساتی که با مسئولان سازمان تعاون روستایی داشتیم اطلاعات مورد نیاز در خصوص تامین میوه شب عید به دست ما نرسیده است.

به گزارش عیارآنلاین، چندی پیش رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی از خریداری و تامین سیب و پرتقال شب عید بیشتر از سال گذشته خبر داد و گفت که: امسال سخت‌گیری بیشتری برای کنترل قاچاق و پیله‌وری میوه اعمال می‌شود.

به گفته صفایی، امسال در زمینه تولید محصولات کشاورزی به ویژه انواع میوه و تره‌بار، سال «آور» محسوب می‌شود و از این نظر چندان نگرانی و دغدغه‌ای برای تنظیم بازار میوه شب عید وجود ندارد، اما با توجه به اینکه دولت خرید و تامین میوه شب عید امسال را به سازمان تعاون روستایی واگذار کرده است، در حال حاضر میوه مورد نیاز شب عید خریداری و تامین شده است.

طبق اعلام وی، میزان خرید سیب و پرتقال مورد نیاز شب عید امسال بیشتر از سال گذشته بوده است و برای مواجه نشدن با مشکل حمل و نقل به استان‌ها در ایام نزدیک به شب عید، سهمیه‌بندی مناطق مختلف به نسبت نیاز آن‌ها صورت گرفته و میوه‌های خریداری شده از هم اکنون به استان‌های مختلف ارسال و ذخیره سازی شده است.

منبع: ایسنا

۲

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: