۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۷
شریعتی‌نیاسر:

تاکید بر ماموریت‌گرایی دانشگاه‌ها با تصویب طرح‌ آمایش آموزش عالی در شورایعالی انقلاب فرهنگی

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: ماموریت‌گرایی یکی از ۸ بندی است که در طرح آمایش آموزش عالی مطرح کردیم که با تصویب این طرح در شورایعالی انقلاب فرهنگی تا پایان امسال بر ماموریت‌گرایی در دانشگاه‌ها نیز توجه بیشتری می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین ،مجتبی شریعتی‌نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم با بیان اینکه ماموریت‌گرایی یکی از ۸ بندی است که در طرح آمایش آموزش عالی مطرح شده است، گفت: چند هفته است که موضوع طرح آمایش آموزش عالی در ستاد نقشه جامع علمی کشور بررسی می‌شود، این طرح بسیار مهم است پس از تصویب به عنوان یک سند بالادستی جدی محسوب می‌شود.

وی افزود: پس از تصویب طرح آمایش آموزش عالی در شورایعالی انقلاب فرهنگی قضیه ماموریت‌‌گرایی هم در دانشگاه‌ها جدی‌تر مورد توجه قرار می‌گیرد.

شریعتی‌نیاسر اظهار داشت: البته ماموریت‌گرایی لزوما به ایجاد رشته‌های جدید مرتبط نمی‌شود، ماموریت‌گرایی یعنی برای دانشگاه‌ها ماموریت خاصی تعریف شود و حول آن محور کار کنند.

معاون آموزشی وزیر علوم عنوان کرد: آموزش عالی کشور در بخش پزشکی فقط سه درصد حوزه جمعیت دانشجویی را در اختیار دارد و بیش از ۹۶ درصد از جمعیت دانشجویی سهم وزارت علوم است، به همین دلیل طرح آمایش عالی وزارت علوم بسیار حجیم است.

شریعتی‌نیاسر گفت: در جلسات ستاد نقشه جامع علمی کشور اصلاحاتی هم برای طرح آمایش مطرح شده که یکی از نکات مربوط به دانشگاه آزاد و بخش خصوصی و ارتباط فارغ‌التحصیلان مدارس که ورودی دانشگاه است و همچنین شاخص‌های پیش‌بینی شده در سند نقشه جامع و قابل حصول بودن آن تا افق چشم‌انداز ۱۴۰۴ نیز بررسی شده است.

وی اضافه کرد: امیدواریم طرح آمایش آموزش عالی تا پایان امسال ابلاغ شود.

منبع: فارس

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: