معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

هدف‌گذاری اتصال ریلی چین به اروپا از طریق ایران/ افزایش ترانزیت ریلی به ۴ میلیون تن در سال آینده

مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه هدف‌گذاری کرده‌ایم چین را از طریق ایران با خط آهن به اروپا متصل کنیم، از هدف‌گذاری افزایش ترانزیت ریلی در ایران به ۴ میلیون تن در سال ۹۵ خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین ،محسن پورسیدآقایی امروز در حاشیه ورود قطار باری پکن به ایستگاه راه‌آهن تهران، اظهار داشت: احیای جاده ابریشم موضوع مهمی است که کشورهای مسیر این جاده در حال انجام آن هستند.

وی ادامه داد: رسیدن این قطار به تهران از پکن ظرف مدت کمتر از ۱۴ روز امری بی‌سابقه بود؛ این قطار روزانه متوسط ۷۰۰ کیلومتر مسیر را طی کرده است که از سرعت کامیون و حمل‌ونقل جاده‌ای نیز بیشتر است، ضمن آنکه در مقایسه با مسیر حمل‌ونقل دریایی مدت‌ زمان ۳۰ روز صرفه‌جویی زمان داشتیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: آنچه جاده ابریشم به عنوان مسیر اصلی ترانزیت و تبادل فرهنگ را از دیگر جاده‌های رقیب خود متمایز کرده است، کاهش مدت زمان سفر است.

پورسیدآقایی بیان کرد: برنامه‌ریزی کرده‌ایم ادامه مسیر ریلی جاده ابریشم را به اروپا متصل کنیم و بدین طریق چین و بندر شانگ‌های از طریق ایران به اروپا متصل خواهد شد.

مدیرعامل راه‌آهن اظهار داشت: در مسیرهای ترانزیتی موضوع زمان بسیار مهم است، در حالی که زمان در حمل‌ونقل هوایی بسیار کمتر است اما هزینه بالایی دارد.

وی افزود: در سال ۹۴ حجم ترانزیت ریلی ایران ۱٫۵ میلیون تن است که این رقم در سال آینده به ۴ میلیون تن می‌رسد و انفجار ترانزیت ریلی خواهیم داشت.

منبع: فارس

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: