۲۴ بهم ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۱
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد

جزئیات صادرات ۴ میلیون بشکه نفت ایران به اروپا در ۲۴ ساعت آینده

مدیرعامل شرکت ملی نفت از آغاز صادرات نفت خام ایران به قاره سبز برای اولین بار پس از برجام، در ۲۴ ساعت آینده خبر داد و گفت: ۲ میلیون بشکه از این محموله مربوط به شرکت توتال و مابقی مربوط به پالایشگاه‌های اسپانیا و یک شرکت روسی است.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت رکن الدین جوادی از آغاز صادرات نفت خام ایران به پالایشگاه های اروپا خبر داد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت با اشاره به دست آوردهای سفرهای اروپایی هیئت دولت و تیم وزارت نفت گفت: آغاز صادرات نفت خام ایران به قاره سبز برای اولین بار پس از برجام، در ۲۴ ساعت آینده اتفاق می افتد.

جوادی از حجم چهار میلیون بشکه ای این محموله خبر داد و گفت: ۲ میلیون بشکه از این محموله مربوط به شرکت توتال و مابقی مربوط به پالایشگاه های اسپانیا و یک شرکت روسی است.

وی افزود: این محموله در قالب سه نفتکش طی ۲۴ ساعت آینده بارگیری می شود و حرکت خود را به سمت پالایشگاه های اروپا آغاز می کنند.

ایران در ۴ سال گذشته به دلیل اعمال تحریم های اروپا علیه نفت ایران صادراتی به قاره سبز نداشته است و این محموله اولین صادرات نفت خام ایران به مقصد اروپا پس از اجرایی شدن برجام است.

پیش از اعمال تحریم ها، ۱۷ درصد از صادرات نفت خام ایران به بازارهای اروپا می رسید و کشورهایی همچون اسپانیا، یونان و ایتالیا مقصد این محموله ها بود.

 منبع: فارس

تلگر

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: