۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۰

سرمایه‌گذاران در بخش ریلی مناطق محروم از تسهیلات و معافیت مالی برخوردار می‌شوند

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: سرمایه‌گذاران مناطق محروم از تسهیلات و معافیت مالی برخوردار می‌شوند.

به گزارش عیارآنلاین، سیدمهدی هاشمی نماینده مردم تهران و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات جلسه امروز کمیسیون متبوعش، اظهار داشت:‌ در جلسه امروز لایحه برنامه پنج ساله ششم توسعه بررسی شد.

وی افزود: در این جلسه همچنین طرح حمل و نقل ریلی و جاده‌ای مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت که ماده ۱۳ طرح مذکور پس از اصلاحات و مواد الحاقی تصویب شد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: یکی از موضوعات تصویب شده (که در نهایت باید در کمیسیون تلفیق و صحن مجلس مراحل نهایی خود را طی کند) سرمایه‌گذاری در بخش حمل و نقل ریلی بود که مشابه سرمایه‌گذاری در مناطق محروم به تصویب رسید و از معافیت‌ها و امتیازاتی هم برخوردار شد.

هاشمی اضافه کرد: شرکت‌ها و سرمایه‌گذارانی که در بخش مناطق محروم سرمایه‌گذاری کنند می‌توانند از تأثیرات و معافیت‌های مالی برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه مواد ۱۶۲ و ۱۶۴ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه مورد بررسی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: در خصوص این دو ماده نمایندگان پیشنهاداتی مطرح کردند که مقرر شد در برنامه ۵ ساله ششم توسعه ادامه پیدا کند که در نهایت دو ماده فوق به برنامه پنجساله ششم توسعه  اضافه شده و اصلاحات جزئی رد آنها صورت گرفت.

منبع : فارس

۲

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: