۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۹

تخصیص بودجه ۱۴۰ میلیاردی برای تجهیز کارگاه و آزمایشگاه مدارس

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش ، از تخصیص بودجه ۱۴۰ میلیاردی برای تجهیز کارگاه و آزمایشگاه مدارس خبرداد.

به گزارش عیارآنلاین، علی زرافشان  در جمع روسای آموزش و پرورش استان با اشاره به اجرای هدایت تحصیلی در پایان پایه نهم اظهارکرد : لازم است  مدیران و معاونین دوره اول متوسطه  با موضوع هدایت تحصیلی آشنا  شوند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد :  مدیران مدارس دوره اول متوسطه ، با توجه به عدم ارتباط با دوره دوم متوسطه ، حساسیت چندانی نسبت به نوع توزیع رشته های تحصیلی ندارند، لذا باید برای توسعه متوازن رشته های تحصیلی تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد : در آیین نامه جدید ، هدایت تحصیلی بر مبنای علاقه ،استعداد ،امکانات و نیاز تعریف می شود  .

زرافشان با بیان اینکه « علاقه و استعداد  مربوط به دانش آموز است و امکانات و نیاز سنجی در حیطه کار  دولت، افزود : علاقه و استعداد دانش آموزان  باید بر اساس امکانات و نیاز موجود  کنترل شود و در هدایت تحصیلی هنجارهای استانی در نظر گرفته شود.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر لزوم  ارتقای کیفیت مدارس با تامین تجهیزات کمک آموزشی  گفت:  بیش از  ۱۴۰ میلیارد تومان برای  تجهیز کارگاهی ، آزمایشگاهی  مدارس در نظر گرفته شده است

وی با اشاره به گرایش بیشتر دانش آموزان به رشته های فنی حرفه ای و کاردانش خاطرنشان کرد: باید زمینه لازم برای گرایش خود خواسته دانش آموزان به هنرستان ها فراهم شود.

منبع: وزارت آموزش و پرورش

۲

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: