۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۱

توسعه نهالستان‌ها و گلخانه‌ها جزء سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی است

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: توسعه نهالستان‌ها و گلخانه‌ها در سطح کشور و روی آوردن کشاورزان به بیمه محصولات جزء سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی است.

گلخانه_ مجتمع گلخانه‌ایبه گزارش عیارآنلاین، محمدعلی طهماسبی عصر امروز در گردهمایی مدیران باغبانی کشور که در سرسرای اجتماعات جهاد کشاورزی اهواز برگزار شد با اشاره به برنامه‌های ششم توسعه اظهار کرد: توسعه نهالستان‌های مرغوب و دارای استاندارد از برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی است و گسترش نهالستان‌های غیر مرغوب باعث هدر رفتن سرمایه‌های ملی در مناطق می‌شود.

وی با مقایسه نهالستان‌های سطح کشور با اتحادیه اروپا افزود: در کشور یک هزار و ۵۰۰ نهالستان وجود دارد و این در حالی است که در تمام اتحادیه اروپا تنها ۷۰۰ نهالستان وجود دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به طرح توسعه گلخانه‌ها گفت: یکی دیگر از طرح‌هایی را که وزارت کشاورزی در برنامه کاری خود قرار داده، توسعه گلخانه‌هاست که انتخاب محصول و چگونگی انجام کار آن دارای اهمیت است.

طهماسبی با تأکید بر اینکه سایر استان‌ها باید گزارش‌های روند ساخت گلخانه‌ها را در هر ماه دو بار اعلام کنند، خاطر نشان کرد: برای حمایت از محصولات کشاورزی از جمله سبزی و صیفی‌جات در سال‌های آینده فقط طرح‌های گلخانه‌ای در برنامه خدمات قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه کشت گیاهان دارویی نیز جزء برنامه‌های این وزارت به‌حساب می‌آید، تصریح کرد: برای کشت این گیاهان که از آب کمی استفاده می‌شود، تشکیل ستاد عالی گیاهان دارویی پیشنهاد شده است.

طهماسبی هدف از روی آوردن به طرح‌های گلخانه‌ای را صرفه‌جویی در مصرف آب عنوان کرد و افزود: حرکت به سمت بیمه محصولات و مکانیزه کردن باغداری نیز از سیاست‌های مهم وزارت جهاد کشاورزی برای رونق کشاورزی است.

وی با درخواست برای آفت‌کشی و مبارزه با آفات در باغ‌ها گفت: این مشکل باعث توقف صادرات برخی از محصولات شده است.

منبع : فارس

۲

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: