۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۵

جزئیات بهره‌برداری از پروژه‌های راه و شهرسازی در دهه فجر/ افتتاح ۱۱۱۷ پروژه حمل و نقلی/ ۱۵۹ هزار مسکن مهر/ ۵ بیمارستان و ۵۰ پروژه زیربنایی

پروژه‌های راه و شهرسازی که در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسند شامل افتتاح ۱۱۱۷ پروژه حمل و نقلی٬ ۱۵۹ هزار مسکن مهر٬ ۵ بیمارستان و ۵۰ پروژه زیربنایی است.

به گزارش عیارآنلاین ،پروژ‌ه‌های متعددی در حوزه حمل و نقل و مسکن و شهرسازی اعم از احداث و بهسازی انواع راه (جاده‌ای و ریلی)٬ احداث بندر و فرودگاه٬ احداث مسکن مهر و بیمارستان و سایر موارد در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

براساس اعلام دفتر آمار و تلفیق برنامه راه و شهرسازی جمع کل پروژه‌های قابل افتتاح در حوزه حمل و نقل در دهه مبارک فجر سال جاری ۱۱۱۷ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۲۸۹ میلیارد تومان و ۱۲ میلیون یورو است.

براساس این گزارش در حوزه جاده‌ای ۲۸ پروژه به طول ۴۰۱ کیلومتر با اعتباری بالغ ۸۰۶۳ میلیارد ریال توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

همچنین ۱۳۸ پروژه توسط ادارات کل استان‌ها به طول ۱۱۱۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱۱۱۲۰ میلیارد ریال٬ ۸۴۰ پروژه به طول ۳۵۴۸ کیلومتر در زمینه احداث، بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی با اعتبار ۷۵۱۶ میلیارد ریال و ۷۱ پروژه توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اعتباری بالغ بر ۱۱۵۰ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

در حوزه ریلی نیز ۱۴ پروژه توسط شرکت راه‌آهن ج.ا.ا، جمعا با اعتباری بالغ بر ۲۳۲۹ میلیارد ریال و ۱۲ میلیون یورو به بهره‌برداری می‌رسد و تعداد پروژه‌های قابل افتتاح در شرکت فرودگاه‌های کشور با اعتبار هزینه شده ۴۲۴ میلیارد ریال ۱۰ پروژه است.

سازمان بنادر و دریانوردی نیز ۱۵ پروژه را در همین ایام با اعتبار هزینه شده ۲۲۸۵ میلیارد ریال در دست افتتاح دارد و ۱ پروژه هم در سازمان هواشناسی با اعتبار مورد نیاز ۳/۲ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

​منبع: وزارت راه و شهرسازی

تلگر

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: