برای سال آینده چاپ ۱۳۰ میلیون کتاب درسی را در برنامه داریم/ کتاب های درسی جدید در راهند

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت : برای سال آینده چاپ ۱۳۰ میلیون کتاب درسی را در برنامه داریم که چاپ برخی از آن‌ها شروع‌ شده و در شهریورماه بین دانش آموزان توزیع می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، حجت‌الاسلام محی الدین بهرام محمدیان در مراسم افتتاح شبکه ون استان گلستان، اظهار کرد: سال تحصیلی ۹۵ با ۵ تغییر در کتب درسی پایه دهم تحصیلی آغاز می‌شود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی  تصریح کرد : انسان و محیط‌زیست، انسان، بهداشت و سلامت، تفکر و سواد رسانه‌ای، مدیریت خانواده و سبک زندگی و هنر ۵ عنوان جدید درسی است که در پایه دهم تدریس می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: اصلاح و تکمیل کتاب‌های درسی از برنامه‌های اصلی این سازمان است ومحتوای علمی و آموزشی درس‌ها با توجه به پیشرفت علم و فن‌آوری و نیاز دانش آموزان به‌ روز می‌شود.
محمدیان با بیان این که چاپ کتاب‌های تازه تألیف از اردیبهشت‌ماه سال ۹۵ آغاز می‌شود، افزود: برای سال آینده چاپ ۱۳۰ میلیون کتاب درسی را در برنامه داریم که چاپ برخی از آن‌ها شروع‌ شده و در شهریورماه بین دانش آموزان توزیع می‌شود.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به تغییر دیگر در پایه دهم اشاره کرد و افزود: امسال در پایه دهم شاخه‌ های نظری، فن‌آوری و کار و دانش ارائه می‌شود که فنی و حرفه‌ای ۲۷ رشته و کار و دانش ۱۲۷ رشته دارد.
وی اشاره کرد: شبکه ملی رشد در مدارس کشور فعال است که دانش آموزان به‌صورت برخط و غیر برخط می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

منبع: پانا

۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: