تاکید بر گسترش همکاریهای ایران و اتریش در صنعت خودروسازی

وزیر صنعت،‌معدن و تجارت در دیدار با وزیر اقتصاد ایالت اشتایرمارک اتریش بر توسعه و تعمیق روابط اقتصادی در صنایع مختلف از جمله صنعت خودروسازی تاکید کرد.

به گزارش عیارآنلاین ،« محمدرضا نعمت زاده » در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از توافقات انجام شده ایران با کشورهای۱+۵ و لغو تحریمها ابراز امیدواری کرد؛‌ شرایط جدید به توسعه هرچه بیشتر مناسبات اقتصادی دو کشور بینجامد.
وی در ادامه با اشاره  به اینکه به دنبال پیوستن به زنجیره تولید بین المللی خودرو هستیم اظهار کرد:  ایجاد یک پلت‌فرم و طراحی خودروهای مختلف، از جمله مواردی است که مورد حمایت ما خواهد بود و در این رابطه بخش خصوصی می تواند در توسعه این همکاریها نقش موثری داشته باشد.
وزیر صنعت،‌معدن وتجارت با اشاره به ضرورت تعمیق روابط تولیدی و تجاری هر دو کشور تصریح کرد: در ملاقات با رئیس‌جمهور اتریش، این مهم مورد تاکید قرار گرفت و یکی از موضوعات مطروحه تدوین نقشه راه در صنعت خودروسازی بود که امیدواریم بتوانیم در صنعت خودروسازی ،همکاریهای مشترک مناسبی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه در گسترش فعالیتهای اقتصادی ،‌ سرمایه گذاری و همکاریهای مشترک از اهداف اصلی ما محسوب می شود افزود: دراین راستا توجه به کیفیت و استفاده از بالاترین و جدیدترین تکنولوژیها از موضوعاتی است که حائز اهمیت خواهد بود.
مهندس نعمت زاده با اشاره به اینکه توسعه صادرات نیز یکی دیگر از اهداف مهم به شمار می آید خاطرنشان کرد: دراین خصوص در تلاش هستیم تا یک سوم تولیدات خود را به بازارهای بین‌المللی صار کنیم.
همچنین در این دیدار،‌ » بوخمان »، وزیر اقتصاد ایالت اشتایرمارک اتریش نیز با استقبال از توسعه همکاریهای دو کشور  افزود: اتریش یکی از مناطق اروپاست که از تکنولوژی و نوآوری بالایی برخوردار است و در زمینه خودروسازی نیز مراکز تحقیقاتی مختلفی را در خود جای داده است.
وی ابراز امیدواری کرد؛‌در آینده هرچه زودتر بتوان شاهد گسترش تعاملات در این صنعت و دیگر صنایع بین دو کشور ایران و اتریش بود.

 منبع: شاتا

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: