معاون عمران روستایی بنیاد مسکن:

اعتبار طرح هادی روستایی در بودجه ۹۵ کاهش یافت/تسریع سند دار کردن مسکن روستایی

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه اعتبار ردیف ملی برای طرح هادی روستایی ۱۰۰ میلیارد تومان در بودجه ۹۵ کاهش یافته است، گفت: ۱۰ هزار روستا در قالب برنامه ششم توسعه و بودجه ۹۵ تحت پوشش طرح هادی قرار می گیرد.

به گزارش عیارآنلاین ،محمدرضا شاملو  در پاسخ به این سئوال که توجه به طرح هادی روستایی در بودجه ۹۵ چگونه دیده شده است، گفت: در حال حاضر پیش نویس بودجه ۹۵ به مجلس ارائه شده است و خوشبختانه در برنامه ششم توسعه و اسناد برنامه مزبور پیشنهادات خوبی برای روستاها ارائه و پذیرفته شده است.

وی افزود: در مورد طرح‌های هادی روستایی نیز ردیف ملی برای سال آینده حدود ۱۰۰ میلیارد تومان کاهش یافته است، اما به هر حال اعتبارات مصوب شده نسبت به درآمدهای مالی دولت تخصیص پیدا می کند.

شاملو در مورد برنامه‌های دولت برای روستاها گفت: برنامه سال آینده را در قالب برنامه ششم توسعه پی‌گیری می کنیم و برای برنامه ششم توسعه پیش بینی کرده ایم که ۱۰ هزار روستا تحت پوشش طرح هادی روستایی قرار دهیم که این عدد ۱۰۰ درصد رشد نشان می دهد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از سند دار شدن نزدیک به ۲۲۰ هزار واحد مسکونی روستایی تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از ابتدای برنامه سوم توسعه تا به امروز در کل کشور دو میلیون و ۸۹۴ هزار سند روستایی را صادر کرده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: اگرچه سند دار کردن واحدهای مسکونی روستایی از برنامه دوم توسعه در دستور کار قرار گرفت، اما عملا اقدامات اجرایی و شروع سند دادن به زمین‌ها و واحدهای مسکونی روستایی از برنامه سوم توسعه شروع شد.

به گفته وی، تا به امروز نیز ۹۲ هزار جلد سند شهری در شهرهای کوچک یعنی شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر صادر شده است.

منبع: فارس

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: