۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۹

تاریخ مصرف برنج‌ها درحال اتمام است/ وزارت جهاد کشاورزی بدون بررسی انبارها مجوز واردات می‌دهد

عضو هیئت رئیسه بنکداران مواد غذایی با اظهار «به‌اندازه مصرف بیش از یک سال کشور، در انبارها برنج داریم» و با گلایه از سیاست وزارت جهاد کشاورزی در واردات بی‌رویه این محصول به کشور گفت: تاریخ مصرف برنج‌های موجود در برخی انبار‌ها رو به اتمام است.

به گزارش عیارآنلاین، قاسمعلی حسنی اظهار کرد: به‌حدی برنج در انبارهای کشور موجود است که تا ۲ سال آینده نیازی به واردات این محصول نداریم و به‌اندازه مصرف بیش از یک سال کشور برنج وجود دارد.

وی با بیان اینکه تاریخ مصرف برنج‌های موجود در برخی انبارها رو به اتمام است، افزود: البته فعلاً مشکلی برای مصرف آنها وجود ندارد.

عضو هیئت رئیسه بنکداران مواد غذایی ادامه داد: با وجود این، از ۴ آذر ماه سال جاری شاهد واردات دوباره این محصولات هستیم  و بیش از یک‌میلیون تن برنج در حالی برای واردات ثبت سفارش شده است که نیازی به واردات آنها وجود ندارد.

وی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی بدون مطالعه و بررسی وضعیت انبارها، اجازه ثبت سفارش و واردات مجدد برنج را داده است که بر این سیاست گذاری نقد جدی وارد است.

حسنی با ابراز اینکه واردات برنج بدون توقف در حال انجام است و تمام شدنی نیست، گفت: هر نهاد ، ارگان یا سازمانی که نیاز به برنج دارد به‌راحتی می‌توان نیاز آنها را از منابع موجود در داخل و بدون نیاز به واردات تأمین کرد.

مقام مسئول بنکداران صنایع غذایی در پایان گفت: برنج خارجی در حال حاضر با قیمت بنکداری ۲هزار و ۴۰۰ تا ۳هزار و ۹۵۰ تومان و برنج ایرانی ۶هزار و ۴۰۰ تومان تا ۹هزار تومان است.

بر اساس این گزارش، مصرف سالانه برنج در کشور حدود ۳میلیون تن بوده که در سال جاری میزان تولید این محصول بیشتر از ۲میلیون اعلام شده است.

منبع: تسنیم

۲

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: