۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۳
مدیر عامل بانک صنعت ومعدن:

افزایش سرمایه بانکهای تخصصی، به حمایت از تولید و اشتغال کمک می کند

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن ، افزایش سرمایه بانک های تخصصی را یک ضرورت خواند و گفت: اگر به دنبال حمایت کامل از تولید و اشتغال هستیم، افزایش سرمایه بانک های تخصصی یک حقیقت غیرقابل انکار است.

به گزارش عیارآنلاین ،علی اشرف افخمی عصر یکشنبه در نشست بررسی وضعیت و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی گرمسار در فرمانداری افزود: بانک صنعت و معدن جزو ۳۴ بانک رسمی کشور بود که مشمول تحریم بود و به دنبال اجرایی شدن برجام و برداشته شدن تحریمها، ۱۰ میلیارد دلار گشایش اعتبار داشتیم که شش میلیارد دلار خط اعتباری چین و چهار میلیارد دیگر از سوی صندوق توسعه ملی کسب اعتبار شده است .
وی گفت: همزمان با اجرای برجام و لغو تحریم ها ١۴ فقره ال. سی به مبلغ ١٠٠ میلیون یورو توسط این بانک گشایش یافت .
افخمی افزود: تامین مالی و گشایش اسناد ارزی توسط بانک صنعت و معدن در روزهای آتی روند صعودی پیدا خواهد کرد .
مدیر عامل بانک صنعت و معدن تصریح کرد: اکنون که برجام اجرایی شده است به طور قطع، همکاری موسسات مالی و بانکی ایران با مراکز مالی دنیا به صورت گسترده افزایش خواهد یافت و می توانیم با استفاده از فرصت مهم پیش آمده که نتیجه تلاش دولتمردان دستگاه دیپلماسی کشور است، در خدمت رسانی به بنگاه های اقتصادی و تولیدی نقش کارآمدتری را ایفا کنیم .
وی گفت: با توجه به اینکه در دوران تحریم شبکه بانکی بیشترین فشار را تحمل کرده است، با برطرف شدن این تحریم های ظالمانه، بانک صنعت و معدن جذب سرمایه خارجی را به صورت اساسی و با اولویت انجام خواهد داد و سرمایه جذب شده در اختیار بخش های تولیدی قرار خواهد گرفت .
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن با بیان اینکه کارآمدی، اثربخشی ، نوآوری و ایفای نقش فعال در توسعه کشور ویژگی این بانک است، یاد آور شد: وامهای معوقه تولید کنندگان و صنعتگران به بانک توسعه صنعت معدن به حساب صندوق توسعه از سوی این بانک واریز شده تا این بانک بتواند به بقیه تولیدکنندگان تسهیلات اعطا کند.
در این نشست با حضور داریوش طاهری فرماندار گرمسار، با دستور افخمی، مقرر شد ظرف دو ماه آینده، شعبه بانک صنعت ومعدن در گرمسار افتتاح و اعتبارات مشخص برای آن در نظر گرفته شود .
در این جلسه تعدادی از مدیران عامل و صاحبان صنایع با ارائه گزارشی از خدمات شرکت خود، درخواست ها و مطالبات و مشکلات خود را ارایه کردند.
گرمسار در ۱۱۵ کیلومتری غرب سمنان، شهرستانی با ویژگی صنعتی و کشاورزی است.

منبع: ایرنا

تلگر

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: