۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۳۵

مازاد تولید سیب درختی باید صادر شود/ روسیه سالانه ۱۰۰میلیارد دلار کالای کشاورزی و غذایی وارد می‌کند

نماینده مردم شهریار در مجلس با بیان اینکه مازاد تولید سیب درختی باید صادر شود، گفت: بی توجهی به صادارت سیب درختی فاسد شدن محصول را در پی دارد.

به گزارش عیارآنلاین، حسین گروسی درباره مازاد تولید سیب در کشور، تصریح کرد: باید با بهره گیری از سیاست‌های اقتصادی مازاد تولید سیب درختی را روانه بازار جهانی کنیم؛چراکه عدم صادارت سیب نمی تواند راهکاری  برای صرفه اقتصادی کشاورز باشد.

بسته بندی مناسب راهکاری برای جذب بازار جهانی

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روسیه  سالانه ۱۰۰ میلیارد دلار  میوه ،مواد غذایی،گل و سبزیجات واردات دارد، گفت: بسته بندی مناسب راهکاری برای جذب بازار اقتصادی کشورهای منطقه و بازار جهانی محصولات کشاورزی است.

 وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با توجه به شرایط اقلیمی منحصربه فردش در زمینه تولید محصولات کشاورزی  زبانزد بسیاری از کارشناسان جهان است و این درحالی است که ما باید با  بسته بندی مناسب محصولات کشاورزی، زمینه صادارت کالاهای ایرانی را با برند اختصاصی در بازار جهانی مهیا کنیم.

صادارات میوه در بسته بندی بهداشتی ومناسب راهکاری برای توسعه اقتصادی کشور

نماینده مردم شهریار در مجلس، افزود: صادرات میوه در بسته بندی بهداشتی و مناسب می‌تواند راهکاری برای توسعه اقتصادی کشور باشد؛زیرا اگر بدون بسته بندی هولوگرامی محصولی همچون سیب را  که خاصیت های  پزشکی دارد را  صادر کنیم ،نمی‌توانیم ماندگاری محصول را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: محصولات کشاورزی همچون سیب درختی نیازمند شناسنامه  هستند؛ زیرا اگر محصولات کشاورزی بدون برند صادر شوند کشورهای دیگر به سادگی می توانند با ثبت برند خود محصول  بومی‌ما  را به نام خودکنند.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه توسعه  حمل و نقل ریلی و بسته بندی نیاز امروز صادرات محصولات کشاورزی است، یادآورشد:با توسعه زیرساخت های  حمل و نقل  (قطار و هوایی ) می‌توانیم اقتصادکشاورزی منطقه ای  و بین المللی  را به نحو شایسته  ای فعال کنیم.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلام “تولید ۳.۵ میلیون تن سیب درختی در سال جاری،” گفت: وضعیت تولید سیب درختی در سال جاری بسیار خوب و بالا است و حتما باید مازاد تولید این محصول صادر شود.

این درحالی است که وضعیت تولید سیب درختی درسال جاری بسیار خوب و آور و میزان تولید این محصول به حدی است که حتما باید مازاد تولید این محصول صادر شود.

گفتنی  است،میزان تولید سیب درختی رقم بالای ۳٫۵ میلیون تن است که امیدواریم  مازاد مصرف خود را به بازارهای مصرفی از جمله روسیه صادر کنیم. بدیهی است امسال سال آور پرتقال و مرکبات نیز است و میزان تولید پرتقال بیش از ۲ میلیون و میزان تولید نارنگی در سال جاری بیش از ۶۰۰ هزار تن است که در مقایسه با سال گذشته افزایش تولید دارد.

منبع: خانه ملت

۲

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: