۳۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۱

ارائه لایحه بودجه ۹۵ قبل از اجرایی شدن برجام به مصلحت نبود

سخنگوی دولت گفت: مبانی محاسباتی ما در بودجه ۹۵ بر پایه رفع تحریم ها و فروش ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار بشکه نفت بود لذا به صلاح نبود لایحه بودجه را قبل از اجرایی شدن برجام ارائه دهیم.

نوبخت_ سخنگوی دولتبه گزارش عیارآنلاین، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در دومین همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور که عصر امروز(چهارشنبه) در وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به لایحه بودجه ۹۵ گفت: در سه روز گذشته همزمان با رفع تحریم ها توانستیم بودجه ۹۵ و برنامه ششم را تقدیم مجلس کنیم.

وی افزود: مبانی محاسباتی ما در بودجه ۹۵ بر پایه رفع تحریم ها و فروش ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار بشکه نفت بود لذا در شرایطی که هنوز تحریم ها رفع نشده بود از نظر مصالح ملی مقتضی نبود که کارهایمان را بر اساس رفع تحریم ها برنامه ریزی کنیم.

نوبخت افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر مشروط بودن انجام تعهدات طرف مقابل در برجام، مصلحت نبود که بودجه را قبل از اجرایی شدن برجام ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه در بودجه ۹۵ تلاش شده ترکیب منابع و مصارف در راستای اقتصاد مقاومتی باشد، گفت: ما در ترکیب منابع به سمت درآمدهای مالیاتی رفته ایم و سعی کردیم از وابستگی بودجه به نفت بکاهیم و بودجه به گونه ای تنظیم شده است که سهم نفت در بودجه عمومی حدود ۲۲.۳ درصد است.

سخنگوی دولت افزود: همچنین نسبت هزینه ها به درآمدها به گونه ای تنظیم شده است که توانستیم ۷۵ درصد از هزینه ها را از درآمدها تامین کنیم.

وی با اشاره به میزان اعتبارات عمرانی و جاری در بودجه ۹۵ ادامه داد: سهم اعتبارات عمرانی از ۲۱ درصد به ۲۳ درصد افزایش داشته و رشد بودجه جاری نیز حدود یک دهم درصد، تقلیل یافته است.

نوبخت اصلاح نظام پرداخت ها را یکی از ویژگی های بودجه ۹۵ برشمرد و گفت: حقوق بازنشستگانی که کمتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت می کنند افزایش خواهد یافت و سازمان مدیریت نیز  این امکان را پیدا کرده که ۳۵ درصد فوق العاده شغل برخی دستگاههای دولتی از جمله وزارت کشور را ۳۵ درصد افزایش دهد که البته در آینده این افزایش ۳۵ درصدی برای همه دستگاههای اداری اجباری می شود.

سخنگوی دولت همچنین در پایان خاطرنشان کرد: یک ردیف متفرقه نیز در بودجه ۹۵ برای جبران خدمات و زحمات و همچنین تقویت معیشت همکاران در استانها به میزان یک میلیارد و ۱۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

منبع : مهر

                                ۲

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: