۲۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۲۳
معاون اجرایی رئیس‌جمهور خبر داد

منظورم ورود فروشگاه های زنجیره ای آمریکایی به کشور نبوده است

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با تأکید بر مطالعه علمی و حمایت از ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای عمده‌فروشی گفت: این موارد را باید برای عرضه بهتر تولیدات داخلی به مردم با سرمایه‌گذاری‌های داخلی برای حمایت از تولیدات خرد و مصرف‌کننده نهایی انجام دهیم.

به گزارش عیارآنلاین ،محمد شریعتمداری ــ معاون اجرایی رئیس جمهور ــ در ارتباط با نامه وی به وزیر صنعت، درباره ورود فروشگاه‌های زنجیره‌ای آمریکایی به ایران اعلام کرد: «نمی‌دانم چنین برداشتی از کجا درآمده است، اما آنچه من گفته و نوشته‌ام توصیه به مطالعه علمی و حمایت از ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای عمده فروشی نظیر “کاسکو” که در آمریکا و اروپا بوده که این فروشگاه‌ها با عناوین دیگری نیز وجود دارد یا “جایِنت” که فروشگاه زنجیره‌ای خرده فروشی در آمریکا و اروپا است و با عناوین دیگری هم فعالیت می‌کنند، یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای دیگری مانند فروشگاه تخصصی “بست‌بای” که در زمینه فروش لوازم برقی یا “ایکی‌آی” که در لوازم مورد مصرف در خانه و زندگی فعال و با عناوین دیگری هم در اروپا و آمریکا رایج است، صورت گیرد».

وی افزود: این موارد از اقداماتی است که ما باید برای عرضه بهتر تولیدات داخلی به مردم با سرمایه‌گذاری‌های داخلی برای حمایت از تولیدات خرد و مصرف کننده نهایی انجام دهیم.

شریعتمداری یادآور شد: طرح این موضوع توسط بنده اصلاً و به هیچ وجه مجوز دادن به فروشگاه‌های زنجیره‌ای آمریکایی یا اروپایی و نظیر آن نیست که آن فکر اولاً در جمهوری اسلامی ایران غیرممکن و ثانیاً نقض غرض است.

بنابراین گزارش، پیشتر یکی از سایت‌های خبری اعلام کرده بود، محمد شریعتمداری در نامه‌ای خطاب به وزیر صنعت خواهان ورود تعدادی از فروشگاه‌های بین‌المللی آمریکا در ایران شده است.

منبع: تسنیم

تلگر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: