چابکی لازم در عرصه مدیریتی آموزش و پرورش وجود ندارد

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: اگرچه همکاران در آموزش و پرورش تلاش می‌کنند اما وقتی چابکی لازم در عرصه مدیریتی آموزش و پرورش وجود نداشته باشد باعث کدورت در جامعه فرهنگی می‌شود.

عبدالوحید فیاضیبه گزارش عیارآنلاین، عبدالوحید فیاضی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص مهم‌ترین مشکلات آموزش و پرورش اظهار داشت: فرهنگیان از ضعف مدیریت آموزش و پرورش نگران هستند و وضعیت مدیریتی امروز آموزش و پرورش کشور در استان و شهرستان‌ها با گذشته تفاوت کرده است.

وی ادامه داد: عدم تأمین منابع برای پرداختن به امور آموزش و پرورش، عدم پرداخت به موقع حقوق‌ها و مطالبات معلمان و رسیدگی نکردن به امور مدارس، موجب نارضایتی شده است؛ حساب‌های خالی مدارس و گردش امور جاری مدارس توسط مردم، فشار بر مدیران و معاونان مدارس را بیشتر کرده است.

فیاضی افزود: اگرچه همکاران در آموزش و پرورش تلاش می‌کنند اما وقتی چابکی لازم در عرصه مدیریتی آموزش و پرورش وجود نداشته باشد باعث کدورت در جامعه فرهنگی می‌شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: مجلس در خصوص رفع مشکلات آموزش و پرورش چندین بار خیز برداشته است تا بتواند به دولت کمک کند تا در ساختار آموزش و پرورش اصلاحاتی انجام دهد که این کار به هر دلیلی اتفاق نیفتاده است و قول‌هایی که در برنامه اعلامی دولت در ارتباط با فرهنگیان بوده محقق نشده است.

وی خاطرنشان کرد: در مجلس آمادگی داریم در این خصوص کمک کنیم اما آنکه باید کمک خواه باشد وقتی چندان پای کار نیاید، مشکلات ایجاد می‌شود و باید مدیریت آموزش و پرورش اصلاح شود.

منبع: فارس

قققققققققققققققققققق

۱ دیدگاه

  1. ناشناس :

    اینا میخوان آموزش و پرورش عمومی و دولتی نباشه !!!! چون خودشون غیرانتفاعی بازن !!!! شما گوشتو دادی دست گربه !!!! بعد میخوای چی بشه ؟!!! مارو رنگ نکنید

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: