معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

نیم میلیون واحد مسکونی مازاد در کشور وجود دارد

معاون تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حدود نیم میلیون واحد مسکونی اضافه در کشور وجود دارد گفت:قیمت زمین در بازه زمانی سال۷۱تا۹۲ حدود۱۲۹ برابر رشد داشته است.

به گزارش عیارآنلاین ،سید حمید کلانتری، معاون تعاون وزیر کار و رفاه اجتماعی با حضور در همایش تعاونی‌های مسکن با بیان اینکه در فاصله زمانی سال ۷۱تا۹۲ قیمت زمین ۱۲۹ برابر شده  است گفت:این در حالی است که قیمت آپارتمان ۸۷ برابر شده و ارزش افزوده مسکن زیاد شده است.

وی بیان کرد: در حالی که رشد سرمایه گذاری در کشور در ۲۰سال گذشته ۱٫۶ درصد افزایش یافته، میزان سرمایه گذاری در بخش مسکن چهار برابر شده است. در حالی که هم اکنون ۲۱ میلیون خانوار در کشور وجود دارد،۲۱میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور داریم و این نشان دهنده بیشتر بودن واحدهای مسکونی از تعداد خانوارهاست.

معاون تعاون وزیر کار ورفاه اجتماعی  از تخریب واحدهای مسکونی انتقاد کرد و گفت:در ۱۰سال اخیر، تخریب واحدهای مسکونی ۲۰ تا۲۵ساله، ۲۷ میلیارد دلار خسارت وارد  کرده است. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مجموع ۲۶ هزار تعاونی مسکن در کل کشور تشکیل شده که هم اکنون ۱۴ هزار تعاونی به دلیل مسائل مختلف از جمله پایان پروژه های مسکن، فعالیتی ندارند اما ۱۲ هزار تعاونی همچنان در حوزه مسکن به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

وی افزود:از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون تعاونی‌های مسکن ۲ میلیون و ۷۰۰هزار واحد مسکن را در دست احداث قرار داده اند. از این میزان یک میلیون و ۷۰۰هزار واحد مسکونی به اعضا تعاونی‌های مسکن تحویل شده و یک میلیون واحد دیگر در دست ساخت است.

وی بیان کرد: در حال حاضر حدود ۲۱ میلیون خانوار در جامعه وجود دارد که حدود ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی داریم و تعدادی هم در حال ساخت است. این موضوع بیانگر این است که حدود نیم میلیون واحد مسکونی اضافه در کشوروجود دارد.

منبع: تسنیم

as

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: