۲۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۰

دولت در برنامه ششم توسعه به رسانه توجه بیشتری داشته باشد

رئیس سازمان بسیج رسانه گفت: دولت در برنامه ششم توسعه به رسانه توجه بیشتری داشته باشد.

سازمان بسیج رسانهبه گزارش عیارآنلاین، محمود بصیری رئیس سازمان بسیج رسانه صبح امروز(دوشنبه) در نشست‌خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به تشکیل سازمان بسیج رسانه، اظهار داشت: ۴ سال است که از آغاز فعالیت سازمان بسیج رسانه می‌گذرد و در این سال‌ها آموزش و جذب در اولویت کار ما بوده است.

وی ادامه داد: تاکنون نزدیک به ۱۰ هزار خبرنگار عضو این سازمان شده‌اند و بیش از ۱۲۰ دفتر بسیج رسانه در کشور فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج رسانه تصریح کرد: از نظر ما تمام کسانی که دل و قلب‌شان برای اعتلای این سرزمین می‌تپد بسیجی هستند، حتی اگر کارت بسیج نداشته باشند.

وی به اردوهای بازدید از رسانه‌های خبری اشاره کرد و گفت: تاکنون نزدیک به هزار نفر از سراسر کشور از رسانه‌های خبری بازدید کرده‌اند و تلاش‌مان بر این است که این ارتباط قوی‌تر باشد.

بصیری به مشکلات معیشتی اصحاب رسانه اشاره کرد و گفت: برای رفع مشکل خبرنگاران در حوزه معیشتی و بیمه‌ای سعی شده امکان‌سنجی کنیم، هر چند صاحبان رسانه می‌کوشند برای خبرنگاران خود شرایط کافی را فراهم کنند، اما می‌توان گفت مظلوم‌ترین قشر جامعه، خبرنگاران هستند.

رئیس سازمان بسیج رسانه با اشاره به بی‌توجهی به برنامه‌های پنجم و ششم توسعه برای رفاه و معیشت خبرنگاران، خاطرنشان کرد: متاسفانه در برنامه‌های پنجم و ششم به رسانه توجه نشده و این مسئله بسیار مهمی است. باید از مسئولان بخواهیم که در برنامه ششم توسعه توجه بیشتری بر حوزه رسانه داشته باشند.

وی به اولین دوره جشنواره ابوذر اشاره کردو گفت: این جشنواره قرار است تا پایان سال برگزار شود. تاکنون بیش از ۱۲۰۰ اثر در این جشنواره شرکت کرده‌اند و به دلیل استقبال علاقمندان تاریخ ارسال آثار تا ۵ بهمن تمدید شده است.

بصیری به شناسایی شهدای بسیج رسانه اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ۲۰۰ شهید عرصه رسانه شناسایی شده‌اند.

رئیس سازمان بسیج رسانه به فراجناحی بودن بسیج اشاره کرد و گفت: قصد داریم در بسیج رسانه فراجناحی عمل کنیم، البته زمینه‌های اختلاف نیز وجود دارد و استقلال کامل معنی ندارد. بالاخره هر کس به نظام وابستگی و دلبستگی دارد.

وی از برگزاری همایش گرامیداشت شهدای خبرنگار و روز بسیج رسانه خبر داد و گفت: قصد داریم در این همایش از پیشکسوتان عرصه خبر که فعالیت طولانی را در تمام صحنه‌ها از جمله دفاع مقدس داشته‌اند، تجلیل کنیم.

بصیری افزود: این همایش روز پنجشنبه ۲۴ دی‌ماه در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه به تشکیل صندوق قرض‌الحسنه خبرنگاران اشاره کرد و گفت: با حضور اصحاب رسانه صندوق قرض‌الحسنه خبرنگاران را تشکیل داده‌ایم و تلاش‌مان بر این است تا جایی که امکان دارد به اصحاب رسانه خدمات مالی ارائه دهیم و از همه اصحاب رسانه دعوت می‌کنیم برای توسعه این صندوق تلاش کنند.

منبع: تسنیم

قققققققققققققققققققق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: