۱۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۴
طبق سند چشم انداز 1404، میزان صادرات محصولات فولادی کشور باید به 18 میلیون تن برسد.

برنامه ریزی برای صادرات سه میلیون تن فولاد تا پایان سال

به گزارش عیارآنلاین ، از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، بر اساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ و با توجه به طرح های در حال اجرا توسط بخش دولتی و خصوصی، پیش بینی شده ۵۵ میلیون تن فولاد تولید شود که از این میزان، ۳۷ میلیون تن به مصرف داخلی و ۱۸ […]

به گزارش عیارآنلاین ، از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، بر اساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ و با توجه به طرح های در حال اجرا توسط بخش دولتی و خصوصی، پیش بینی شده ۵۵ میلیون تن فولاد تولید شود که از این میزان، ۳۷ میلیون تن به مصرف داخلی و ۱۸ میلیون تن صادر خواهد شد.
بر اساس این گزارش، تا پایان سال ۹۳، ظرفیت فولاد خام ۲۴ میلیون تن و ظرفیت محصولات فولادی ۳۳ میلیون تن بوده است. اکنون طرح های توسعه مختلفی توسط ایمیدرو و بخش خصوصی از جمله ۷ طرح فولادی استانی، طرح های توسعه شرکت های فولادی همچون فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد هرمزگان، فولاد خراسان و غیره، در حال اجراست. همچنین، ایمیدرو طرح های فولادی جدیدی طی ۲ سال اخیر برای واگذاری به سرمایه گذاران در مناطق ویژه چابهار، بندرعباس و عسلویه تدوین کرده است. بخش خصوصی نیز با اجرای طرح های فولادی، نقش قابل توجهی در تکمیل زنجیره صنعت فولاد و دستیابی به اهداف مذکور خواهد داشت.
این گزارش می افزاید: طبق برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت، برای دستیابی به این هدف، «توسعه صنایع آهن و فولاد با برقراری توازن در زنجیره استخراج معدن تا تولید محصول نهایی به منظور پوشش کامل نیاز داخل»، «صادرات به کشورهای هدف و حداکثر سازی مزیت اقتصادی»، «به کارگیری فناوری های روز دنیا» و نیز «اولویت قراردادن مناطق منطبق با دسترسی به منابع و بازارهای داخلی و خارجی کشور» مورد توجه قرار خواهد گرفت.
بنا به این گزارش، تا پایان سال جاری صادرات حدود ۳ میلیون تن محصولات فولادی برنامه ریزی شده است.

 منبع: شاتا

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: