رضوانی خبر داد:

کشتی های سوپرپاناماکس سال ۹۵ به چابهار می آیند

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: تا پایان سال ۹۵ شاهد پهلوگیری کشتی های سوپر پاناماکس در بندر چابهار خواهیم بود.

به گزارش عیارآنلاین ،سیاوش رضوانی درنشست با رئیس برد اقتصادی وزارت تجارت افغانستان از انعقاد قرارداد بخش خصوصی هند با سرمایه گذاری ۸۵ میلیون دلاری برای خرید تجهیزات بندر شهید بهشتی چابهار با بخش خصوصی ایران خبر داد و اظهار کرد: با توجه به سرمایه گذاری بخش خصوصی هند برای خرید تجهیزات، ما هم امکاناتی از قبیل ۷۰هکتار اراضی و ترمینال کانتینری برای انجام فعالیت بندری در اختیار آنها قرار می دهیم .
رضوانی گفت: بندر چابهار جزء بنادر بزرگ کشور محسوب می شود که در زمینه واردات کالاهایی از قبیل کود، کانتینر، سوخت، ترانزیت، و در زمینه صادرات کالاهای مواد معدنی سنگ آهن ، کلینکر ( مواد اولیه سیمان) به کشورهای قطر و عمان و مصر به فعالیت تخلیه و بارگیری می پردازد.
سیاوش رضوانی اظهار کرد: در حال حاضر با لایروبی اسکله پنج شهید بهشتی چابهار با عمق ۱۴- در حال حاضر قابلیت پهلودهی کشتی هایی با سه هزارTEU کانتینر امکان پذیر است و بندر چابهار در زمینه انبارداری کانتینری وارداتی ۷۵ درصد تخفیف و در زمینه انبارداری صادراتی ۸۵ درصد تخفیف نسبت به سایر بنادر دارد.
رضوانی تصریح کرد ما از هر نوع سرمایه گذاری تجار در بندر چابهار استقبال می کنیم .
وی خاطرنشان کرد: پروژه بندر شهید بهشتی چابهار حدود ۱۱۰ دستگاه تجهیزات از قبیل گنتری کرن، کشنده، ریچ استکر، مکنده ، لیفتراک، لیپهر و جرثقیل نیاز دارد که خوشبختانه در یکی دو ماه آینده توسط شرکت آریا بنادر خریداری خواهد شد.
رضوانی گفت: سرمایه گذاری های انجام شده در بندر چابهار در زمینه های پتروشیمی ، ترانزیت ، سوخت و بانکرینگ انجام شده است .

منبع: مانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: