کاهش ۱۵ درصدی مصرف گازوئیل با اجرای طرح تخصیص سوخت به ازای پیمایش

معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از نقش مثبت سامانه هوشمند سوخت در رسیدن به اهداف دولت خبر داد و گفت: سیاست دولت همواره حفظ و صیانت از سامانه هوشمند سوخت است.

به گزارش عیارآنلاین، منصور ریاحی  با بیان اینکه عرضه بنزین با کارت هوشمند سوخت با وجود آزادسازی قیمت‌ها ادامه خواهد داشت، افزود: با اجرای این طرح پیشرفت بسیار خوبی در کنترل مصرف سوخت کشور داشته ایم.

ریاحی در ادامه در خصوص افزایش قیمت بنزین گفت:  واقعی سازی نرخ بنزین با استفاده از کارت هوشمند سوخت امکان پذیر شده و در طی هشت سال گذشته، شرکت پخش توانسته با بهره گیری از کارت سوخت و اجرای سهمیه بندی، قیمت بنزین را به قیمت فوب خلیج فارس نزدیک سازد. لذا از این طریق به یکسان سازی قیمت در فروش سوخت از این راه دست خواهیم یافت.

معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش از مزیت های این سامانه در رسیدن دولت به اهداف از پیش تعیین شده، خبر داد و تصریح کرد: اجرای  طرح واقعی کردن قیمت سوخت، علاوه بر کنترل قیمت بنزین، در بحث کنترل مصرف این فرآورده بر اساس تجربه نیز تاثیرگذار بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مدیریت مصرف سوخت یکی دیگر از ویژگی های مهم سامانه هوشمند سوخت به شمار می رود، اظهار داشت: مدیریت جامع اطلاعات و تجزیه و تحلیل داده ها از دیگر مزیت های سامانه هوشمند سوخت است.

ریاحی در ادامه یادآور شد: شفاف سازی اطلاعات، جلوگیری از قاچاق سوخت، کنترل مصرف و برنامه ریزی برای آینده مصرف سوخت نیز از دیگر قابلیت های سامانه هوشمند سوخت است.

وی در قسمت دیگری از توضیحات خود، به اجرای طرح تخصیص سوخت به ازای پیمایش در ناوگان دیزلی کشور اشاره کرد و گفت: این طرح یکی دیگر از اهداف مهم دولت در کنترل مصرف سوخت نفتگاز است که با اجرای آن از ابتدای مهرماه امسال، شرکت پخش توانسته است ۱۵ درصد مصرف این سوخت را در کشور کاهش دهد.

ریاحی در پایان به اجرای مرحله دوم این طرح اشاره کرد و افزود: این طرح با نصب سیستم موقعیت یاب (GPS ) در ناوگان حمل و نقل در سال آینده تکمیل خواهد شد.

 منبع: تین نیوز

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: