فولادگر عنوان کرد:

کم توجهی وزارت صنعت به بخش معدن و بازرگانی/هدف از ادغام وزارتخانه ها چابک سازی بود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیا ن اینکه وزارت صنعت و معدن به بخش معدن و بازرگانی کم توجهی می کند، گفت:دولت باید هرچه سریعتر لایحه خود را برای بیان اهداف، سیاست گذاری ها و چابک سازی این وزارتخانه به مجلس ارسال کند.

به گزارش عیارآنلاین،حمیدرضا فولاد گر  با اشاره به تشکیل وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت دهم گفت:هدف از ادغام وزارت صنعت و معدن در وزارت بازرگانی کاهش تنش در زمینه تعرفه صادرات و واردات بود و اینکه تولید صادر محور و صادرات تولید محور باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ادغام این وزارتخانه ها در هم مشروط بر ارسال لایحه توسط دولت جهت بیان شرح وظایف بود، افزود: هدف از ادغام بنگاه داری و اداره شرکت های بزرگ نبود، بلکه هدف از آن چابک سازی، کاهش مشکلات تصدی گری و وزارتخانه تنها  تدوین استراتژی، سیاست گذاری، نظارت و کنترل داشته باشد.

تنها دو وزارتخانه بزرگ  به هم چسبانده شده است

فولادگر با اشاره به اینکه این لایحه توسط دولت دهم و یازدهم ارسال نشد، ادامه داد:اما تنها دو وزارتخانه بزرگ را به هم چسبانده و ۲ وزیر به یک وزیر کاهش یافت و ادغام به معنای ایجاد زیرساخت برای چابک سازی وروان سازی صورت نگرفت.

وی با بیان اینکه بسیاری از مسائل تجاری و بازرگانی به دلیل گستردگی وظایف تحت الشعاع قرار گرفته است، اظهارداشت:این امر سبب شده وزیر کوچکترین مسائل صنعتی و معدنی تا واردات و صادرات را مورد بررسی قرار دهد و برخی بنگاه ها و معادن کامل واگذار نشده است.

تذکر رهبری نسبت به ادغام دو وزارتخانه

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به اینکه پس از دیدار مقام معظم رهبری با هیئت دولت و تذکر نسبت به ادغام شدن این دو وزارتخانه افزود:طرحی توسط برخی نمایندگان برای تفکیک وزارت صنعت و معدن از تجارت تهیه شده که کمیسیون مشترکی در این راستا تشکیل شده است.

فولادگر با بیان اینکه عده ای پیشنهاد تفکیک به صورت وزارت صنعت و تجارت در یک وزارتخانه و وزارت معدن در یک وزارتخانه جدا را داده اند، ادامه داد: مقام معظم رهبری در بیانات خود بر جایگزینی بخش معدن به جای اقتصاد نفتی که در اقتصاد مقاومتی آمده تاکید کرده اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: در غیر اینصورت دولت باید هرچه سریعتر لایحه خود را برای بیان اهداف، سیاست گذاری ها و چابک سازی این وزارتخانه به مجلس ارسال تا مورد بررسی قرار گیرد.

منبع:خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: