افخمی‌راد :هیچ کالای مصرفی از آمریکا وارد نمی‌شود

رئیس سازمان توسعه تجارت تاکید کرد: هیچ گونه کالای مصرفی از امریکا وارد نمی شود.

به گزارش عیارآنلاین،ولی‌اله افخمی‌راد اظهار داشت: برای برخی کالاها امکانی وجود دارد که به غیر از روش های قانونی با روش های دیگری وارد کشور شود که البته از معضلات اقتصاد کشور است.

وی میزان کالای قاچاق در برخی اقلام را قابل توجه توصیف کرد و افزود: در شرایطی که ورود برخی کالاها مجاز نبود، باز هم برخی از این اقلام در داخل کشور وجود داشت که به واردات غیر مجاز باز می گردد.
افخمی راد در پاسخ به این پرسش که آیا دستورالعملی مبنی بر ممنوعیت واردات از آمریکا داریم یا خیر گفت: در برخی موارد مصرفی به گمرکات کشور ابلاغ شده است و قطعا در اینگونه موارد، وارداتی از آمریکا صورت نمی گیرد.
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران بخش عمده ای از کالاهای تجهیزات پزشکی، دارویی و کالای واسطه ای را ذیل واردات از آمریکا عنوان کرد و افزود: برخی موارد کوچکی که دیده می شود، در مقیاس تجارت رسمی قرار نمی گیرد و اگر بخواهیم از قاره آمریکا کالایی وارد کشور کنیم، اقتصادی نیست.
افخمی راد ادامه داد: «باید تلاش کنیم مثبت شدن تراز از جهت افزایش صادرات باشد؛ نه کاهش واردات که اگر این اتفاق بیفتد حدود ۸۵ درصد کالای وارداتی واسطه ای یا سرمایه ای خواهد بود.
معاون وزیر صنعت با اعلام اینکه کالاهای غیر استاندارد در حوزه بهداشتی وارد کشور نمی شود، گفت: بخشی از کالاهایی که مشمول استاندارد بهداشتی نیست ، ممکن است از طریق قاچاق وارد شود که مصرف آن مشکلی برای جامعه ایجاد نمی کند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: