۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۴

نخستین اجلاس توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی ششم دی‌ماه برگزار می‌شود

نخستین اجلاس توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی با تاکید بر پنج کمیسیون تخصصی توسعه صادرات،‌ کشاورزی و صنایع غذایی، تحقیق و توسعه، برند اسلامی برای محصولات کشاورزی و کسب و کار و هوافضا ششم دی‌ماه برگزار می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین،نخستین اجلاس توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی با حمایت بانک کشاورزی ۶ تا ۸ دیماه در تهران برگزار می‌شود.

محمدرضا گلرو معاونت اجرایی برنامه‌ریزی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و رئیس دبیرخانه توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی گفت: این اجلاس با رویکرد هم‌اندیشی بین علمای دینی و بررسی فقهی موضوع وحدت آغاز شد البته این موضوع همواره مورد تاکید امام راحل بوده است.

گلرو تصریح کرد: گروه‌های خودسر و تکفیری برای ضربه زدن به اسلام همواره تلاش می‌کنند تا اسلام را دینی ستیزه‌جو و جنگ طلب معرفی کنند و ما باید برای مقابله با آنها برنامه داشته باشیم.

وی افزود: هم اینک موضوع فقر یکی از مهمترین مسائل در جهان اسلام است این درحالی است که در عین داشتن ذخایر عظیم معدنی اکثر کشورهای اسلامی در فقر به سر می‌برند که برای برون رفت از آن باید به موضوع علم و فناوری توجه شود.

وی درخاتمه گفت:در این اجلاس پنج کمیسیون تخصصی توسعه صادرات،‌کشاورزی و صنایع غذایی، تحقیق و توسعه، برند اسلامی برای محصولات کشاورزی و کسب و کار و هوا فضا نیز برگزار می‌شود.

منبع: فارس

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: