۳۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۵
عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد

سازمان هواپیمایی بیشتر دنبال منافع ایرلاین‌هاست تا منافع مردم

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که سازمان هواپیمایی بیشتر به‌دنبال منافع ایرلاین‌هاست تا منافع مردم،گفت:آزادسازی نرخ بلیت هواپیما راحت‌ترین کاری بود که سازمان هواپیمایی انجام داد، این سازمان نباید دافع مسئولیت تبعات ناشی از آزادسازی باشد.

به گزارش عیارآنلاین ،علیرضا خسروی  با تاکید بر این‌که نمایندگان عضو کمیسیون عمران مجلس عمدتا با آزادسازی نرخ بلیت هواپیما مخالف هستند، افزود: در جلسه‌ای که اخیرا با وزیر راه و شهرسازی داشتیم شماری از نمایندگان تاکید کردند که با توجه به شرایط کنونی حمل‌ونقل هوایی کشور، الان وقت آزادسازی نرخ‌ها نبود.

وی با تاکید بر این‌که سازمان هواپیمایی کشوری به‌عنوان متولی حمل‌ونقل هوایی مسافری خود را از موضوع آزادسازی قیمت‌ بلیت کنار کشیده است، تصریح کرد:‌ با توجه به نبود زیرساخت‌های آزادسازی معلوم است که این اتفاق -گرانی بلیت- می‌افتد. البته وزیر راه و شهرسازی افزایش قیمت‌ها را متاثر از فروش چارتری بلیت‌ها می داند، این در حالی که افزایش قیمت‌ها فقط در این بخش روی نداده است.

وی ادامه داد: فرض کنیم که بلیت‌ها فقط در بخش چارتر گران شده است، مگر نه این‌که باید با اخلال گران در این بخش برخورد شود. چرا وقتی سازمان هواپیمایی کشوری مسئولیت این بخش را بر عهده دارد از بار مسئولیت‌ها شانه خالی می‌کند؟

وی با بیان این‌که عابدزاده -رئیس سازمان هواپیمایی کشوری- آدم خوبی است و تخصص این کار را دارد در عین حال افزود: اما وی بیشتر منافع ایرلاین‌ها را می‌بیند تا منافع مردم را، در صورتی که باید در حمل‌ونقل هوایی مسافری منفعت دو طرف را ببینند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با یادآوری این‌که در جلساتی که با مسئولان و مدیران سازمان هواپیمایی داشته‌ایم صحبت‌های خیلی تندی در رابطه با آزادسازی مطرح شده است، گفت: نمایندگان مجلس حتی وارد یک سری ریزه‌کاری‌های بخش حمل‌ونقل هوایی هم شده‌‌اند، آزادسازی نرخ بلیت هواپیما راحت‌ترین کاری بود که سازمان هواپیمایی کشوری انجام داد، این سازمان نباید دافع مسئولیت تبعات ناشی از آزادسازی نرخ‌ها باشد.

خسروی با بیان این‌که شانه خالی کردن سازمان هواپیمایی از مسئولیت‌های این برنامه چراغ سبزی به ایرلاین‌هاست که هر کاری دلشان می‌خواهد انجام دهند، بیان کرد:  با اعلام آزادسازی نرخ‌ها قیمت بلیت میسرهای پروازی مانند کیش و مشهد بلافاصله چند برابر شد و مطمئنا باید چند وقت دیگر منتظر بروز اتفاقات دیگری در این حوزه بود.

 وی با بیان این‌که با وضعیت کنونی شرکت‌های هواپیمایی هواپیماهای ارزان‌قیمت مسن را خریداری کرده و در مسیرهای پرتردد مانند مشهد و کیش به کار می‌گیرند، تصریح کرد:‌ در این صورت هم باید انتظار بروز هر اتفاقی را داشت. عقل سلیم می‌گوید آزادسازی نرخ بلیت هواپیما به شاخص‌هایی از جمله نوع و کیفیت هواپیما بستگی دارد. الان مسافران که حق انتخاب ندارند و باید سوار هر هواپیمایی شوند.

به گفته وی، ایرلاین‌ها به جای این‌که یک هواپیمای با کیفیت را مثلا با ۵۰ میلیون دلار خریداری کنند می‌روند و یک هواپیمای مسن را با ۵ میلیون دلار وارد می‌کنند این مسئله امنیت و کیفیت را دچار چالش‌های اساسی می‌کند.

منبع: تسنیم

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: