۲۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۵
عضو کمیسیون عمران :

نیمی از بودجه عمرانی سال۹۴ محقق نمی‌شود

عضو کمیسیون عمران با بیان اینکه در خوشبینانه ترین حالت چیزی حدود ۲۰ الی ۲۵ هزار میلیارد تومان از بودجه عمرانی سال ۹۴ محقق می شود، گفت: با توجه به افت قیمت نفت امکان تحقق مبلغ مصوب بودجه عمرانی وجود ندارد.

به گزارش عیارآنلاین،مهرداد لاهوتی  با تاکید بر اینکه پیش بینی می شود تا پایان سال از مبلغ ۴۵ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی نهایتا ۲۰ تا ۲۵ هزار میلیارد تومان تخصیص داده شود، اظهار کرد: با توجه به افت بی سابقه درامدهای حاصل از فروش نفت در خوشبینانه ترین حالت نیمی از بودجه عمرانی سال ۹۴ اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به احتمال کاهش رقم بودجه عمرانی سال آینده،‌ گفت: معتقدم دولت باید بودجه عمرانی سال ۹۵ را واقع گرایانه تنظیم کند و در تنظیم بودجه نگاه دولت باید به سمت استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه گذاری خارجی باشد.

عضو کمیسیون عمران با تاکید بر اینکه باید بستر و ساز و کار واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی مهیا شود، ادامه داد: اگر بتوانیم از ظرفیت های بخش خصوصی استفاده کنیم تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان هم می توان کار عمرانی در سال ۹۵ انجام داد.

لاهوتی با اشاره به بودجه محدود دستگاه های عمرانی،‌ تاکید کرد:  بودجه وزارت راه و شهرسازی و منابع دولتی آن چیزی حدود ۶ الی ۷ هزار میلیارد تومان است که این رقم نمی تواند برای دستگاه های عمرانی قابل توجه باشد.

وی گفت: به طور قطع با این منابع محدود نمی توان از پس این چند هزار پروژه نیمه تمام عمرانی برآمد بنابراین باید بسترهای قانونی واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی هر چه سریع تر فراهم شود البته وزارتخانه راه و شهرسازی توانسته از توان بخش خصوصی استفاده کند و سرمایه گذاران این حوزه در طول دو سال گذشته فعال شده اند.

منبع: ایلنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: