همراهی صنایع با کشاورزان برای دریافت تسهیلات بانکی

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی از تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در بخش های مختلف کشاورزی خبر داد.

عباس کشاورزبه گزارش عیارآنلاین، عباس کشاورز روز چهارشنبه در حاشیه هشتمین نمایشگاه تکنولوژی زیرساخت های کشاورزی که در موسسه گلستان گلشهر کرج برگزار شده است، در خصوص سخت گیری ها برای اعطای مجوز برای راه اندازی واحدهای مختلف در حیطه جهاد کشاورزی، گفت: قرار است تا برای اعطای این مجوزها و سهولت در فرایندهای اداری، روان سازی هایی برای دریافت مجوزها صورت گیرد.
وی سیاست اصلی دولت در بخش جهاد کشاورزی برای ایجاد اشتغال را واگذاری امور به تشکل ها و نهادهای غیردولتی دانست و گفت: تمامی برنامه هایی که در برنامه اقتصاد مقاومتی پیش بینی کرده ایم بر اصل ایجاد گروه های فنی و تخصصی و تقویت انجمن ها است.
کشاورز بیان داشت: با تقویت این انجمن ها قرار است تا مشورت و رایزنی و تصمیم گیری با این نهادها باشد و هرجا که قرار باشد به اجرا ختم شود ما این انجمن ها را مسئول می دانیم و از آن ها می خواهیم به ما کمک کنند.
وی گفت: هم اکنون تشکل های خوبی در بخش های مختلف کشاورزی تشکیل شده که تعداد زیادی از آن ها از گذشته فعال بوده اند.
کشاورز یکی از حمایت های بخش خصوصی از کشاورزان را ورود کارخانجات برای حمایت از تسهیلات کشاورزان در بانک ها دانست و افزود: کارخانجات قند در حمایت از چغندر قند، کشت و کار و تعامل با کشاورزان وارد صحنه شده اند.
وی ادامه داد: برای نخستین بار در سالجاری کارخانجات برای گرفتن تسهیلاتی که کشاورزان باید دریافت کنند به بانک ها تعهد داده اند که از سوی کشاورزان برای خرید بذر توفیقات خوبی حاصل شده است.
** اتحادیه ملی بذر به زودی تشکیل می شود
وی در ادامه از تشکیل اتحادیه ملی بذر در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: بخش های مختلف بذر در زراعت دارای تشکل و انجمن هستند که یک اتحادیه واحد برای آن ها پیش بینی شده است.
وی به وجود اتحادیه های فعال کشوری همچون غلات، سیب زمینی، دانه های روغنی، ذرت و… اشاره کرد و افزود: در هفته های اخیر نشست ملی این انجمن ها با هدف تصمیم گیری برای تشکیل این اتحادیه ملی در کرمانشاه برگزار شده است.
هشتمین نمایشگاه تکنولوژی زیرساخت های کشاورزی از روز گذشته به مدت چهار روز در موسسه گلستان گلشهر گشایش یافت.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: