دبیر نمایشگاه بین‌المللی موتورسیکلت خبر داد

مذاکره ۳ تولیدکننده موتورسیکلت برای ورود تکنولوژی جدید به کشور

دبیر دومین نمایشگاه بین‌المللی موتورسیکلت با اشاره به روند حرکت کشور به سمت مصرف موتورسیکلت‌های برقی و هیبریدی، گفت: ۳ شرکت تولیدکننده موتورسیکلت پیگیر ورود تکنولوژی جدیدی به کشور هستند.

به گزارش عیارآنلاین،فریبا خاکزاد در یک نشست خبری با اشاره به اینکه صنعت موتورسیکلت در ایران مونتاژی است و کارخانه تولیدی به مفهوم واقعی وجود ندارد، اظهار داشت: بسیاری از تولیدکنندگان به واردات قطعات و اسمبل آن می‌پردازند. در عین حال برخی از تولیدکنندگان موتورسیکلت در کشور به ساخت نمونه های برقی و هیبریدی در موتورسیکلت رو آورده اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شرکت‌های داخلی تولیدکننده موتورسیکلت در حال مذاکره برای جذب سرمایه‌گذاری و انتقال دانش فنی شرکت‌های خارجی به کشور هستند، افزود: از این طریق تولید محصولات با تکنولوژی جدید به‌ ویژه در زمینه محصولات برقی و هیبریدی در داخل صورت گیرد.

خاکزاد با اشاره به روند حرکت کشور به سمت مصرف موتورسیکلت‌های برقی و هیبریدی، گفت: در همین زمینه ۳ شرکت تولیدکننده موتورسیکلت پیگیر ورود تکنولوژی جدیدی به کشور هستند که البته این مذاکرات هنوز به امضای قرارداد نرسیده است.

وی با اشاره به حضور شرکت‌های داخلی و همچنین شرکت‌های خارجی از چین و امارات در نمایشگاه موتورسیکلت، اظهار داشت: هیات‌های تجاری از افغانستان و عراق حضور خواهند داشت و بازدیدکنندگانی نیز از ژاپن، کره جنوبی و هند برای بازدید از این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند.

خاکزاد با بیان اینکه دومین نمایشگاه بین‌المللی موتورسیکلت ۲۹ دی تا ۲ بهمن ماه در مصلای تهران برگزار خواهد شد، گفت: هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه، بهبود کیفیت، توسعه صنعت و حرکت به سوی هوای پاک است. همچنین در این نمایشگاه قرار است شرکت‌هایی از چین و امارات و هند، نسل جدید موتورسیکلت‌های خود را به نمایش گذارند. البته از مدل‌های جدید موتورسیکلت های برقی و هیبریدی و دو اختراع جدید هم رونمایی خواهد شد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: