۱۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۷
لطفی خبر داد

هدف‌گذاری دانشگاه آزاد برای افزایش اعضای هیأت علمی

معاون ‌آموزشی دانشگاه آزاد از افزایش اعضای هیأت علمی این دانشگاه و استانداردسازی نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه آزاد خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین،فرهاد حسین‌زاده لطفی معاون آموزشی دانشگاه آزاد در نشست خبری بعدازظهر امروز با ارائه اطلاعات از وضعیت آموزش عالی در کشورهای دنیا و رقابت بین کشورهای منطقه گفت: یکی از شاخص‌های مهم ارزیابی کشورهایی که عضو سازمان همکاری اقتصادی هستند نسبت تعداد افراد تحصیل‌کرده به کل جمعیت است.

وی افزود: کشورهای روسیه و کانادا بیشترین میزان افراد تحصیل‌کرده را دارند و در آسیا نیز کشورهای ترکیه، عربستان و ژاپن از این نظر در صدر هستند.

حسین‌زاده لطفی گفت: ۱۴٫۴ درصد جمعیت ایران فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند. بنابراین از متوسط جهانی بسیار پایین‌تر هستیم.

وی با بیان اینکه نسبت دانشجو به اعضای هیأت علمی در دانشگاه آزاد ۴۲ است، عنوان کرد: در دانشگاه آزاد در حال حاضر ۳۰ هزار و ۷۵۳ عضو هیأت علمی تمام وقت و ۲۳۷ هزار عضو هیأت علمی مدعو داریم. هدف‌گذاری دانشگاه آزاد این است که امسال بیش از ۲ هزار نفر عضو هیأت علمی جذب کردیم و تا دو ماه آینده پرونده هزار و ۵۰۰ نفر ارزیابی می‌شود.

حسین‌زاده لطفی ادامه داد: بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام نیاز کردیم و هدف‌مان این است که تا سال ۱۳۹۹ نسبت اعضای هیأت علمی به دانشجو به میزان یک به ۳۷ برسد.

وی در پایان افزود: درحال حاضر دانشگاه آزاد به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه‌های دنیا در رتبه ۱۸۷ دنیا در پایگاه ESI قرار گیرد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: