۱۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۷
زاهدی :

رشته‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد بدون تائید وزارت علوم قانونی نیست

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: رشته‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد در هر یک از زیرنظام‌های آموزشی، اگر به تایید وزارت علوم نرسد وجاهت قانونی ندارد.

به گزارش عیارآنلاین،پس از اینکه مجتبی علوی‌فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد از تصویب همه رشته‌های بدون مجوز این دانشگاه خبر داد، بابک نگاهداری معاون نظارت و راهبری مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی واکنش نشان داده و اعلام کرد که توسعه دانشگاه آزاد منوط به تأیید وزارتین علوم و بهداشت است و استناد دانشگاه آزاد به قانونی که فقط برای بخشی جزئی بوده بدون وجاهت قانونی است.

محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز در رابطه با رشته‌های غیرقانونی دانشگاه آزاد که به تایید وزارت علوم نرسیده است، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی مدت بررسی رشته‌های دانشگاه آزاد را تمدید کرده است ولی باید در این مدت تمام رشته‌ها تک به تک به تایید شورای گسترش آموزش عالی برسد.

وی افزود: به استناد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، هیچ یک از زیرنظام‌های آموزشی نمی‌توانند خارج از تایید شورای گسترش آموزش عالی پذیرش دانشجو داشته باشند.

زاهدی گفت: در رشته‌های مقاطع تحصیلی تحصیلات تکمیلی اگر حتی یک رشته به تایید شورای گسترش نرسد دانشگاه نمی‌تواند در آن رشته دانشجو پذیرش کند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در رابطه با اظهارنظر علوی فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مبنی بر مسکوت ماندن بررسی رشته‌های دانشگاه آزاد در وزارت علوم، اظهار داشت: از معاونت آموزشی وزارت علوم می‌خواهیم جلسات مرتبی برای تعیین تکلیف رشته‌های دانشگاه آزاد داشته باشد و به دلیل اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی بر بررسی این موضوع تاکید دارد وزارت علوم موظف به انجام این کار است و باید در مدت معین بررسی رشته‌های بدون مجوز دانشگاه آزاد را انجام دهد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: