۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۰
دانشگاه و تمدن نوین اسلامی/23

سیمبر: ایجاد تحول در سرفصل‌های علوم انسانی دانشگاه‌ها برای دستیابی به تمدن نوین اسلامی

عضو هیات علمی دانشگاه گیلان با اشاره به ضرورت ایجاد تحول در سرفصل‌های علوم انسانی دانشگاه‌ها برای دستیابی به تمدن نوین اسلامی، گفت: در حال حاضر سرفصل‌های قدیمی بدون رویکرد اسلامی در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین،‌رضا سیمبر عضو هیات علمی دانشگاه گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، پیرامون تاثیرگذاری دانشگاه‌ها در تحقق تمدن نوین اسلامی گفت: دانشگاه‌های ما باید کار علمی و فنی را دنبال کنند، همان طور که مقام معظم رهبری این مسئله را تحت عنوان پیشرفت دانشگاه مطرح کردند و بخصوص در پیشرفت علمی تاکید بسیار دارند.

وی با اشاره به ضرورت پیشرفت متعالی دانشگاه‌ها، افزود: برای تحقق تمدن نوین اسلامی از طریق دانشگاه باید در علوم انسانی تغییر و دگرگونی ایجاد کنیم، در حال حاضر در بسیاری از رشته ها داده‌های قبلی بدون رویکرد اسلامی تدریس می‌شود ولی باید در ۳ گزینه روش‌شناسی، هستی‌شناسی و معرفت شناختی نگاه اسلامی را در رشته‌های مرتبط تبیین کنیم.

عضو هیات علمی دانشگاه گیلان گفت: در حال حاضر این مسئله در علوم انسانی ضعیف است و دانشگاه‌ها تحول علوم انسانی را جدی نگرفتند در حالی که باید پیرامون این موضوع جبهه گرفته نشود و دانشگاه‌ها به طور تخصصی درباره این موضوع کار کنند.

سیمبر گفت: در پیشرفت علمی دانشگاه باید در رده‌های نخست دنیا قرار بگیریم در حال حاضر رژیم صهیونیستی به پیشرفت ما حسادت می‌کند و ما باید این روند را با برنامه‌ریزی و تدبیر دنبال کنیم ولی اکنون آمار مناسب نیست و باید در این مورد برنامه‌ریزی شود و تلاش شود تا عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: