مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی :

مشکلی برای تامین اعتبار ۱۱۰ هزار خودرو نداریم/ مدارک خودروسازان کامل نیست

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی برای تامین منابع تسهیلات ۱۱۰ هزار خودرو وجود ندارد، گفت: امروز هم به بانک‌های عامل اعلام کردیم به محض دریافت کامل مدارک،مرحله به مرحله برای پرداخت اعتبار اقدام کنند.

به گزارش عیارآنلاین،سید علی اصغر میر محمد صادقی در خصوص اعطای منابع تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی خودرو، اظهارداشت: بانک مرکزی با بانک‌ها قرارداد منعقد کرده و بانک‌های عامل هم باید براساس تفاهمهای انجام شده لیست‌ها را به انضمام چک‌های ظهرنویسی شده توسط خودروساز‌ان و مشخصات خودرو را تحویل گرفته و برای بانک مرکزی بفرستند.

وی با بیان اینکه در چند روز اخیر مشاهده شده خودروسازان‌ برخی موارد از جمله ظهرنویسی چک‌ها را رعایت نکرده‌اند، افزود: امروز هم به بانک‌های عامل اعلام کردیم به محض دریافت کامل مدارک، قسمت به قسمت به پرداخت اعتبار اقدام کنند.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی تاکید کرد: برای تامین مالی تسهیلات ۱۱۰ هزار خودرو هیچ مشکلی نداریم اما خودروسازان باید موارد تفاهم شده را رعایت کنند.

به گزارش فارس، شرکت ساپیا به تازگی در بخشنامه‌ای به نمایندگی‌های خود اعلام کرده  است هیچ خودرویی از محل فروش اقساطی به مشتریان تحویل داده نشود. در بخشنامه سایپا آمده که حتی تحویل خودروهای امانی نیز صورت نگیرد، تا اینکه موضوع فروش اقساطی و تأمین اعتبار از سوی بانک مرکزی تعیین تکلیف شود.
بخشنامه‌ای با این مضمون از سوی ایران خودرو به نمایندگی‌های مربوطه هم ابلاغ شده است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: